Epson wprowadza do sprzedaży nową serię przyjaznych dla użytkownika, mobilnych projektorów biznesowych

Seria projektorów Epson EB-8 oferuje szereg funkcji usprawniających łączność, ułatwiających obsługę i zwiększających jasność oraz rozdzielczość.

Epson, globalny lider rynku projektorów1, wprowadza do sprzedaży cztery szybkie i łatwe w użyciu mobilne projektory biznesowe, zaprojektowane z myślą o łatwej obsłudze. Nowa seria Epson EB-8 jest następcą bardzo popularnych projektorów EMP-83H oraz EMP-822H i oferuje jeszcze lepszą łączność, wyższą jasność oraz rozdzielczość. Kolejną innowacją technologiczną jest wprowadzenie opcji łączności bezprzewodowej.

Raphaël Payre, menedżer ds. projektorów biznesowych w Epson Europe, powiedział: „Serię EB-8 zaprojektowaliśmy pod kątem potrzeb naszych klientów. Epson zdaje sobie sprawę, że wrażenia użytkownika to jeden z najważniejszych czynników na rynku projektorów, a nowe produkty rzeczywiście spełniają wszystkie potrzeby edukacyjne i biznesowe”.

“Rozbudowane opcje łączności, wyższa jasność i rozdzielczość sprawiają, że seria EB-8 stanowi duży krok naprzód i wyznacza nowy standard w kategorii mobilnych projektorów biznesowych, łącząc kilka unikatowych, pionierskich innowacji Epsona, aby zaoferować niedoścignioną wydajność”.

Funkcja szybkiego uruchamiania zwiększa funkcjonalność i energooszczędność urządzenia. Każdy model z serii EB-8 zaczyna rzutować obraz już w kilka sekund po włączeniu. Funkcja ekranu USB pozwala również na natychmiastową projekcję bez ręcznej konfiguracji. Seria EB-8 oferuje dużą elastyczność, ponieważ automatyczna korekcja zniekształceń trapezowych zapewnia idealnie prostokątny obraz w każdej sytuacji. 1,6-krotne powiększenie optyczne ułatwia prowadzenie prezentacji w małych lub dużych klasach i salach zebrań. Model EB-826W rzutuje panoramiczny obraz o rozdzielczości WXGA,  zapewniając 30 procent więcej miejsca na ekranie w porównaniu z rozdzielczością XGA. Nowe projektory można także monitorować przez sieć.

Jedną z najbardziej godnych uwagi cech tej nowej serii projektorów jest szeroka gama opcji łączności zaprojektowanych z myślą o użytkownikach edukacyjnych i korporacyjnych. Złącze USB B, USB A, wejścia mikrofonu, dwa komputerowe wejścia RGB, łączność bezprzewodowa i współpraca z kamerą do prezentacji dokumentów pozwalają podłączyć do projektora więcej różnych urządzeń. Łączność bezprzewodowa została ulepszona dzięki funkcji „szybkiego połączenia bezprzewodowego”, dzięki której użytkownicy mogą nawiązać łączność z projektorem w ciągu kilku sekund.

Modele z serii EB-8 charakteryzuje współczynnik kontrastu 2000:1, natężenie światła barwnego aż do 3000 lumenów (Colour Light Output, CLO) i żywotność lampy E-TORL do 6000 godzin w trybie Eco.

Podobnie jak w przypadku wszystkich produktów firmy Epson, jednym z priorytetów projektowych była kwestia oddziaływania na środowisko. Materiały używane do produkcji projektorów Epson  nadają się do recyklingu, a technologie, takie jak 3LCD i E-TORL zapewniają najwyższą jakość obrazu przy ograniczonym zużyciu energii.

Raphaël Payre dodał: „Priorytetem firmy Epson jest spełnianie potrzeb klientów. Jako lider w dziedzinie innowacyjnych technologii postaraliśmy się o to, aby seria EB-8 wyznaczała nowe standardy na rynku mobilnych projektorów edukacyjnych i biznesowych. Uważamy, że projektory te są idealnym partnerem multimedialnym dla każdego profesjonalisty”.

Kluczowe cechy i funkcje produktu:

  • Rozdzielczość XGA i WXGA dopasowana do każdego komputera lub laptopa
  • Natężenie światła białego (jasność) do 3000 lumenów — wysoka jakość obrazu w każdych warunkach oświetleniowych
  • Natężenie światła barwnego (CLO) do 3000 lumenów
  • Żywotność lampy nawet do 6000 godzin!
  • Nowość: opcjonalna łączność bezprzewodowa dzięki funkcji „szybkiego połączenia bezprzewodowego” (EB-85, EB-825, EB-826W)
  • Nowość: wejście mikrofonu i głośnik o mocy 10 W
  • Nowość: funkcja ekranu USB
  • Zgodność z unikatową kamerą Epsona do prezentacji dokumentów (EB-85, EB-825, EB-826W)
  • Seria Epson EB-8 – ceny projektorów zaczynają się od 3 727 zł brutto
PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu