Efekt i bezpieczeństwo

Technologia LED rewolucjonizuje architekturę, wytycza nowe kierunki designu, tworząc jednocześnie nową wartość w dziedzinie oświetlenia awaryjnego

Stawiając ludzkie bezpieczeństwo za nadrzędny cel, oświetlenie LED wykorzystuje się w miejscach publicznych, przede wszystkim do wyznaczania dróg ewakuacyjnych i ułatwiania orientacji w pozbawionych światła dziennego pomieszczeniach.

Oświetlenie LED dopasować można do każdego wnętrza, w zależności od jego przeznaczenia. W kinach, teatrach, salach koncertowych, LED wykorzystywane jest jako światło obrysowe do oznaczania schodów, stopni, rzędów miejsc etc.
W klubach, restauracjach, solariach, przewody elektroluminescencyjne, oprócz podobnej roli, są także efektownym elementem wystroju wnętrz.

Dostępność diod LED w różnych postaciach i kształtach daje możliwość akcentowania m.in. światła punktowego. – Przykładem może być podświetlany symbol LedSPOT, służący do oznaczania np. pomieszczeń. Niewielkich rozmiarów świetlny znacznik można zamontować w powierzchni ściany, podłogi czy schodów – mówi Maciej Leonhard z firmy LARS. Wodoszczelność konstrukcji umożliwia także zastosowanie zewnętrzne. LedSPOT poinformuje nas zatem, gdzie na przykład znajduje się nasze miejsce w kinie lub czy pomieszczenie, do którego chcemy wejść, jest otwarte czy zamknięte.

Spełnianie wymogów bezpieczeństwa w pomieszczeniach, gdzie przebywają ludzie, obliguje właścicieli i inwestorów do korzystania z rozwiązań funkcjonalnych najwyższej jakości. Technologia oświetleniowa LED, choć dopiero staje się popularna, już wydaje się być w tym względzie niezastąpiona.

Sygnalizator LedSPOT firmy LARS znajduje zastosowanie, jako znak świetlny wbudowany w powierzchnie ścian bądź wyfrezowany w podłodze. Konstrukcja znacznika oparta jest na stopie z anodowanego aluminium oraz nierdzewnej stali, która wraz z wodoszczelną obudową daje możliwość bezpiecznego montażu urządzenia także na zewnątrz pomieszczeń i budynków. LedSPOT spełnia swoje funkcje, jako element iluminacji orientacyjnej w budynkach użyteczności publicznej oraz jako świetlny znak dekoracyjny.

Rozmiary opraw można dostosować do indywidualnych potrzeb klienta.

Oprawa LedSPOT dostarczana jest wraz z 12V zasilaczem.

W ofercie LARS dostępne są znaki świetlne o rozmaitych barwach i wzorach podświetleń – m.in. piktogramowych i numerycznych.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu