E-podpis w prezencie wraz z ofertą InfoMonitora

przez | 15/06/2009

InfoMonitor Biuro Informacji Gospodarczej przygotował specjalną ofertę promocyjną, w ramach której przedsiębiorcy otrzymają podpis elektroniczny na rok za darmo. Wystarczy podpisać umowę z InfoMonitorem, by oprócz dostępu do Centralnej Ewidencji Dłużników InfoMonitora oraz baz bankowych BIK i ZBP, uzyskać nieodpłatnie e-podpis.

Aby uzyskać darmowy podpis elektroniczny należy zawrzeć z InfoMonitorem umowę abonamentową, zgodnie z obowiązującym cennikiem. W ramach umowy klient uzyskuje dostęp do Centralnej Ewidencji Dłużników InfoMonitora oraz baz bankowych i może weryfikować potencjalnych kontrahentów pod kątem wywiązywania się z zobowiązań płatniczych. Może także dopisywać do zasobów InfoMonitora dłużników, którzy zalegają z płatnościami.

Każdy klient, który podpisze umowę otrzyma zestaw do podpisu elektronicznego, który zawiera promesę certyfikatu kwalifikowanego, kartę kryptograficzną z oprogramowaniem do jej obsługi, czytnik kart kryptograficznych oraz licencję na aplikację do składania i weryfikacji bezpiecznego podpisu. Pakiety do podpisu elektronicznego dostarczą: Krajowa Izba Rozliczeniowa, Unizeto Technologies oraz Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych.

Oferta dotyczy abonamentu Białego, Niebieskiego, Zielonego, Złotego i Perłowego, a umowa zawierana jest na okres 12 miesięcy. Najniższy Biały abonament to miesięczny koszt 150 zł netto. Klient może uzyskać, w zależności od swoich potrzeb, 2 zestawy do e-podpisu. Powinien wtedy podpisać umowę na 24 m-ce. Oferta skierowana jest głównie do małych i średnich firm i obowiązuje do 30 września.

Od 21 lipca tego roku, zgodnie z ustawą o podpisie elektronicznym, firmy zatrudniające powyżej 5 osób będą rozliczać się ZUS wyłącznie na podstawie podpisu elektronicznego. Już teraz za jego pomocą można zawierać umowy w postaci elektronicznej, wystawiać faktury, dokonywać rozliczeń podatkowych za pomocą eDeklaracje, brać udział w przetargach i aukcjach elektronicznych, uzyskiwać wypisy z KRS, otrzymywać pisma urzędowe i wiele innych.

W czasach spowolnienia gospodarczego bardzo ważne jest weryfikowanie kontrahentów pod kątem wywiązywania się z zobowiązań płatniczych. To skuteczny sposób, aby zabezpieczyć się przed niewypłacalnymi klientami. Współpraca z BIG-iem pozwala również niwelować zatory płatnicze. Dostęp do naszych zasobów informacji uzyskuje się drogą elektroniczną, co ułatwia i przyśpiesza współpracę. Wiemy jednocześnie jakie zalety posiada podpis elektroniczny i jakie ułatwienia w prowadzeniu bieżącej działalności biznesowej z nim się wiążą. Stąd pomysł na połączenie tych usług i zaoferowanie naszym potencjalnym klientom podpisu elektronicznego w prezencie – mówi Mariusz Hildebrand Prezes Zarządu InfoMonitor Biuro Informacji Gospodarczej.