APC przedstawia systemy InRow SC dla szaf sieciowych i serwerowni

Firma APC by Schneider Electric, światowy lider w dziedzinie zintegrowanych rozwiązań zasilania i chłodzenia dla systemów o znaczeniu krytycznym, zaprezentowała rozwiązanie InRow SC – nową, samodzielną i zintegrowaną obudowę chłodzącą dedykowaną do pomieszczeń okablowania i serwerowni. Dzięki swej elastyczności system InRow SC może być użytkowany jako niezależne środowisko IT – co oznacza brak konieczności stosowania zewnętrznych wymienników ciepła – lub jako system częściowo niezależny, służący do łatwej rozbudowy infrastruktury IT w ramach dostępnej przestrzeni. Szeroka na 600 mm obudowa rackowa z mocą chłodzenia do 7kW umożliwia elastyczne ustawienia dając różne opcje przepływu powietrza, zarówno od frontu jak i z tyłu. Te nowe systemy chłodzące monitorują i aktywnie regulują wydajność chłodzenia w celu zapewnienia właściwej temperatury serwerów.

– Pomieszczenia okablowania i serwerownie mają krytyczne znaczenie dla całego środowiska IT klientów i wymagają wysokiej dostępności w celu wspierania kluczowych aplikacji biznesowych – powiedziała Katarzyna Kosińska, Kierownik Marketingu APC na Europę Centralną. – Nowe systemy APC InRow SC zapewniają kierownikom ds. IT elastyczność niezbędną do przekształcenia środowisk IT we w pełni niezależne systemy, zaprojektowane w sposób umożliwiający ich współpracę w ramach skalowalnej, modułowej architektury.

APC InRow SC to proste, samodzielne systemy, na które składają się rzędowe rozwiązania chłodzenia InRow SC, szafy przemysłowe APC NetShelter® SX oraz elementy ograniczające przedostawanie się powietrza przez otwory otaczające kable – APC Rack Air Containment. Systemy APC InRow SC są mobilne i łatwe w instalacji, a ich inteligentne i łatwe w zarządzaniu komponenty integrują system z siecią i monitorują jego działanie. Zamknięcie systemu chłodzenia wewnątrz szafy rackowej tworzy odizolowane środowisko, które może zostać zainstalowane w większości pomieszczeń, emituje niski poziom hałasu oraz pozwala na opcjonalne dodawanie rozwiązań zabezpieczających.

Nowy system zawiera:

  • APC InRow SC Cooling – oferuje przewidywalny poziom chłodzenia szaf z okablowaniem i serwerowni w ramach rzędowej architektury. Posiada takie właściwości jak system aktywnego reagowania, niezależne wentylatory o zmiennej prędkości (wymienialne także podczas pracy systemu), zdalne zarządzanie, zabezpieczenie przed zamarzaniem cewki chłodzącej oraz systemy suchych wyjść i poziomego przepływu powietrza.
  • Obudowa APC NetShelter – tworzy niezawodne i łatwe w instalacji środowisko dla sprzętu sieciowego o dużej gęstości mocy. APC NetShelter współpracuje ze sprzętem różnych producentów, posiada demontowane i odwracane, w pełni wentylowane drzwi, ponumerowane miejsca U, a w tylnym kanale zawiera miejsce na dwie monitorowane listwy dystrybucji zasilania APC (nie dołączone do zestawu).
  • APC Rack Air Containment – modułowy system przeznaczony do współpracy z obudową APC NetShelter SX oraz jednostką chłodzącą InRow w celu zapewnienia maksymalnej przewidywalności, mocy i efektywności chłodzenia. Łatwą w instalacji jednostkę APC Rack Air Containment mocuje się od frontu i z tyłu obudowy NetShelter SX, zapobiegając w ten sposób mieszaniu się strumieni zimnego i gorącego powietrza.

Systemy APC InRow SC są obecnie dostępne w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce. Rozwiązanie może być również skonfigurowane jako w pełni nadmiarowy system gwarantujący klientom dodatkowy poziom dostępności. Więcej informacji o tym i innych rozwiązaniach chłodzących firmy APC można uzyskać na stronie www.apc.com lub pod numerem telefonu (22) 666 11 00.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu