Rolls-Royce’y zaparkują w RENOMIE

Już w sobotę 13 czerwca na parterze domu handlowego RENOMA stanie pięć unikalnych Rolls-Royce’ów. Będzie je można oglądać do wtorku 23 czerwca w holu głównym RENOMY od strony ul. Świdnickiej.

To nie lada gratka dla fanów motoryzacji. Auta należą do prywatnego właściciela, który jest członkiem Rolls-Royce & Bentley Club Poland. Wystawa aut w Renomie poprzedza I Ogólnopolski Zlot Samochodów Rolls Royce i Bentley, który odbędzie się w dniach 25-28 czerwca 2009 we Wrocławiu. Wszystkie wystawione w RENOMIE limuzyny – z wyjątkiem Bentleya – będzie można dotknąć i zrobić sobie z nimi zdjęcie.

Warto przyjść w sobotę 13 czerwca do RENOMY – na parterze zaparkuje R-R Phantom II, Bentley MK VI Park Ward Coupe, R-R Silver Shadow Two-Door-Coupe, R-R Silver Spur II Limousine oraz kultowy R-R Corniche Cabrio.

Rolls-Royce Silver Spur II Limousine produkowany był w latach 1989-1993 i powstało tylko 1658 egzemplarzy. Prezentowany w RENOMIE Rolls Royce Limuzyna z karoserią firmy Robert Jankel został wyprodukowany tylko w 42 egzemplarzach! Historia auta jest pasjonująca – zostało zamówione przez  arabskiego szejka, ale z niewiadomych przyczyn nie zostało odebrane. Rolls Royce’a kupił szwajcarski handlarz samochodów luksusowych i pod koniec 1991 roku jako nowy pojazd został sprzedany do Polski. Ten Rolls Royce to wielki aktor – grał w serialu „Dziki” i „M jak Miłość” oraz w filmie „Poza Zasięgiem” ze Stevenem Seagalem w roli głównej.

Rolls-Royce Silver Shadow Two-Door Coupe z 1966 roku został przywieziony cztery lata temu z Anglii i poddany gruntownej renowacji. Model ten powstał jako 4-drzwiowa limuzyna, a rok później   powstała wersja 2-drzwiowa, którą można oglądać w RENOMIE. Karoseria do tego modelu w ciągu pięciu miesięcy została wykonana ręcznie przez firmę Mulliner Park Ward.

Rolls-Royce Corniche Cabrio powstał w 1976 roku. W Polsce jest od 2005 roku i w tym czasie został profesjonalnie wyremontowany.

Rolls-Royce Phantom II, który pojawi się w RENOMIE, został wyprodukowany w listopadzie 1933 roku. Karoserię wykonała firma Hooper – takich egzemplarzy jest na świecie tylko 151 sztuk. Pierwszym właścicielem pokazywanego Rolls-Royce’a był amerykański milioner S.T. Whigham. Ten model R-R był ulubionym samochodem monarchów m. in. Egiptu i Portugalii oraz indyjskich maharadżów. Polska arystokracja również nie oparła się jego urokowi – Phantomem II jeździł Książę Karol Radziwiłł, ale również marszałek Józef Piłsudski i gen. Władysław Sikorski.

Bentley MK VI to auto unikatowe i bardzo poszukiwane przez kolekcjonerów. To pierwszy model Bentley’a wypuszczony po II wojnie światowej. Obecny w RENOMIE egzemplarz Bentley MK VI Coupe z karoserią od Park Ward, powstał zaledwie w ilości 16 sztuk i tylko dwa z nich – w tym prezentowany na wystawie – mają kierownicę po lewej stronie. Pokazywany w RENOMIE samochód został wyprodukowany w 1950 roku i jako nowy trafił do swojego pierwszego właściciela – Gilberta Wolffa Kahna z Nowego Jorku, syna milionera i bankowca Otto Hermanna Kahna. W 2004 roku samochód kupiony został przez Angielską firmę The Real Car C.o. Ltd., handlującą samochodami Rolls Royce i Bentley oraz sprowadzony ponownie do Anglii. Tutaj w 2004 roku kupił go właściciel z Polski i poddał gruntownej restauracji.

Zapraszamy na wystawę do Renomy – od poniedziałku do soboty w godzinach 9.00-21.00 oraz w niedzielę od 10.00 do 20.00!

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu