Rezidor otwiera swój pierwszy Hotel Missoni w Edynburgu w Szkocji

Grupa Rezidor Hotel Group ma przyjemność ogłosić, iż pierwszy Hotel Missoni, zbudowany we współpracy ze znaną włoską dynastią luksusowej mody Missoni, został dziś otwarty w Edynburgu w Szkocji.

missoni-edinburgh-facadeHotel Missoni Edinburgh ustanawia nowe standardy w projektowaniu hoteli, łączące w sobie styl mody ikonicznej i najwyższą markę w projektowaniu wnętrz z doświadczeniem jednej z wiodących firm hotelarskich na świecie. Spółka, której przewodzą Hotel Missoni Creative Director, Rosita Missoni, oraz Executive Vice President Brands w firmie Rezidor, Gordon McKinnon, stanowi wyjątkowe połączenie mody, funkcjonalności, formy oraz najwyższej jakości usług, które wspólnie tworzą nową generację naprawdę luksusowych hoteli.

Kurt Ritter, prezes oraz CEO firmy Rezidor, wierzy, iż Hotel Missoni to całkowicie nowy rodzaj hoteli. „Wiele już widziałem hoteli z minimalistycznymi projektami w szarości, czerni i brązie – ten jest kolorowy, czym wyróżnia się wśród innych hoteli. Zaraz po przekroczeniu progu wiadomo, że to Missoni.”

Znajdujący się w świetnej lokalizacji na rogu George IV Bridge i Royal Mile Hotel Missoni Edinburgh oferuje współczesnemu turyście ponadczasowy styl, kolor i blask firmy Missoni. Odważne kolory i charakterystyczne wzory firmy Missoni nadają hotelowi chłodnej, współczesnej energii – nie tylko w przestrzeni wspólnej restauracji Cucina czy Baru Missoni, lecz również w prywatnym zaciszu sypialni i łazienek.

Kolorystyka hotelu to z reguły prosta, stylowa czerń z bielą, podkreślana wspaniałymi akcentami koloru. Rosita Missoni połączyła charakterystyczne dzieła firmy Missoni z pracą projektantów, których sama podziwia – Marcela Wandersa, Eero Saarinena i Arne Jacobsona. Oczom gości ukazuje się zajmujący sześć kondygnacji projekt ikonicznych elementów, z których niektóre Rosita Missoni umieściła w swym własnym domu, jak choćby krzesło Wishbone Hansa J Wegnera.

Każdy Hotel Missoni czerpie coś ze swojej lokalizacji. W hołdzie dziedzictwu kulturowemu Szkocji, Rosita Missoni włączyła do hotelu elementy twórczości Charlesa Renniego Mackintosha, w tym także jego słynne krzesło Ladderback. W lobby Hotelu Missoni Edinburgh znajdują się ponadto dwie duże urny z mozaiki, które staną się w przyszłości czymś w rodzaju znaku towarowego Hotelu Missoni.

Hotel Missoni Edinburgh oferuje 136 pokojów i apartamentów. Niektóre z nich urzekają niesamowitym widokiem na najważniejsze zabytki Edynburga oraz słynne The Royal Mile. Pokoje udekorowane są w zgodzie z czarno-białą kolorystyką obiektu ożywioną sporadyczną eksplozją kolorów. Każdy pokój gościnny ma prywatną łazienkę we włoskim stylu, z umywalką, WC oraz prysznicem, wyposażonym w ławeczkę, oraz dwa uchwyty do słuchawki prysznicowej. Przybory toaletowe zostały zaprojektowane specjalnie dla Hotelu Missoni z użyciem zapachów firmy Missoni.

Jako że kuchnia zajmuje ważne miejsce w życiu każdej włoskiej rodziny, mogąca pomieścić do 100 gości restauracja Cucina znajduje się w samym sercu Hotelu Missoni. Otwarta cały dzień, od śniadania do późnego wieczoru, Cucina oferuje świeże, sezonowe, oryginalne włoskie potrawy. Wraz ze zmieniającą się porą dnia, zmienia się także atmosfera tego miejsca, z otwartej i rozluźnionej w porze śniadania i lunchu po ekscytującą oraz intymną przy kolacji. Dania serwowane są na serwisach z porcelany z kolekcji domowej firmy Missoni.

Zainspirowany włoską tradycją ‘passeggiaty’ Bar Missoni to jedno z tych miejsc w Edynburgu, które trzeba zobaczyć i w którym należy się pokazać. Zlokalizowany w lobby hotelowym na parterze Bar Missoni może pomieścić 50 gości i serwuje szereg koktajli, obejmujących klasyczne drinki, koktajle bezalkoholowe a także trunki według receptury stworzonej specjalnie dla Baru Missoni.

Dostępne są również trzy prywatne sale konferencyjne, z których każda została zaprojektowana tak, aby komponowała się z pozostałymi pomieszczeniami Hotelu Missoni. Sale te zajmują powierzchnię od 28 do 75 metrów kwadratowych, a największą z nich można podzielić na dwa sąsiadujące ze sobą pomieszczenia. Czwarte pomieszczenie, o powierzchni 100 metrów kwadratowych, może być wykorzystane jako miejsce spotkań podczas przerw.

Dla Rosity Missoni, Hotel Missoni to kolejny naturalny krok. Wyjątkowy dar kreatywności tejże projektantki uczyniły z marki Missoni ikonę nie tylko w świecie mody, lecz także w branży projektowania wnętrz dzięki kolekcji domowej Missoni. Hotel Missoni wyraża tradycyjne włoskie wartości rodzinne oparte na cieple i gościnności, z których słynie rodzina Missonich. Nacisk na pierwszorzędną obsługę, styl, oraz świetne jedzenie jest w stanie zapewnić niezapomniany pobyt w hotelu, dostosowany do indywidualnych potrzeb każdego gościa, pozwalając mu zarazem poznać prawdziwy smak stylu życia Missonich.

Łączny koszt pokoju w Hotelu Missoni Edinburgh obejmuje śniadanie, pralnię, szybki bezprzewodowy Internet, darmowe rozmowy lokalne, filmy na żądanie, oraz całą zawartość minibarku. Ceny za pokój rozpoczynają się od £210 za noc bez VAT. Aby uzyskać więcej informacji, zapraszamy na stronę www.hotelmissoni.com.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu