Level 3 ogłasza rozbudowę swojej sieci światłowodowej w Polsce

przez | 12/06/2009

Level 3 Communications, Inc. (Nasdaq: LVLT) ogłosiła dzisiaj, że rozbudowuje swoją sieć w Polsce, uruchamiając nową magistralę światłowodową z Berlina przez Poznań do Warszawy. Przedłużenie magistrali przez Poznań oznacza, że Level 3 obsługuje teraz 46 z największych rynków europejskich i może zapewnić jednolite usługi przesyłu oraz protokołu internetowego (IP) z Warszawy i Poznania do Europy Zachodniej oraz na rynki w Ameryce Północnej.

Sieć Level 3 obejmuje dziś 22 kraje, a usługi oferowane są na ponad 190 rynkach w Europie i Ameryce Północnej. Zakres wydajności sieci obejmuje komunikację między dwoma kontynentami przez pięć systemów transatlantyckich, na sześciu różnych magistralach. Europejska sieć ciągle się rozrasta w odpowiedzi na zapotrzebowanie klientów oraz w związku ze zwiększeniem możliwości sieci w Europie Środkowej i Wschodniej w 2008 roku. Inwestycja w Polsce oznacza kolejny kamień milowy w obsłudze tego ważnego regionu.

„Jakość usług, jakie otrzymujemy od firmy Level 3, zawsze była imponująca – powiedział Bartłomiej Irzyński, dyrektor departamentu techniki w firmie Vectra S.A. – Nasze dotychczasowe doświadczenia i doskonała opinia firmy Level 3 w regionie zadecydowały o przedłużeniu współpracy z nią z nadzieją, że nadal będziemy w stanie rozszerzać naszą działalność”.

Vectra jest drugim co do wielkości dostawcą usług w sieciach kablowych w Polsce. Rozbudowa sieci firmy Level 3 w Polsce pozwoli Vectrze na wdrożenie usług IP oraz przesyłu wysokiej prędkości od pojedynczych dostawców. Ponadto Vectra S.A. otrzyma dostęp do kluczowych internetowych punktów wymiany w Europie i do obszernej sieci Level 3, co pozwoli na dostarczenie bogatszych usług internetowych do użytkowników końcowych.

„Polska wciąż jest dla nas kluczowym rynkiem w bardzo ważnym i rozwijającym się regionie – powiedział James Heard, prezes Europejskiej Grupy Rynkowej Level 3. – Ta rozbudowa sieci światłowodowej łączącej kluczowe rynki Warszawy i Poznania z siecią Level 3 w Berlinie, pozwala zaoferować naszym klientom w regionie kompleksowy i skalowalny zestaw rozwiązań”.