Lata 20-te w nowoczesnym parku. Białołęka zaprasza 21 czerwca kulturalnych Warszawiaków

Czy wasze dzieci wiedzą kto to był Hemar, Ordonówna, Kiepura, Tuwim, Pola Negri, Pogorzelska, Jarosy, Wieniawa- Długoszowski, Franc Fiszer, Akiba Rubinstein? A wy wiecie? Znacie ten moment historii gdy mimo kryzysu i głodu kwitły kabarety, życie nocne a na podwórkach warszawskich kamienic dozorca znał każdego sąsiada?

Czy słyszeliście w życiu PRAWDZIWĄ KATARYNKĘ? Byliście na występie wielkiej gwiazdy w małej kawiarni? Sznurowaliście gorset, mierzyliście oficerki, mitenki, jaskółki? To wszytko czeka Was podczas Festynu lata 20-te, lata 30-te w Białołęce.

W Parku Henrykowskim 21 czerwca, po raz pierwszy udostępnionym w tym dniu warszawiakom historyczna zabawa. Podziwiać będzie można nietknięte ręką cuda nowoczesnej architektury parkowej – pergole, huśtawki i pajęczyny dla dzieci, sztuczny strumyk i piękne nasadzenia kilkunastoma rodzajami traw i kwiatów, boisko ze sztuczną trawą. Wszytko to w zgoła odmiennej oprawie. Klimat lat 20-tych i 30-tych przypomni o ważnym okresie rozwoju stolicy i o tym, że bawić się można bez piwa i gitarowego ryku. Nie tylko scenografia i nie tylko wokalno – taneczne występy przenosić będą uczestników imprezy w dawny klimat. Między współczesnymi przechodniami działać będą animatorzy – aktorzy, którzy mówić będą Hemarem, mrużyć powieki jak Pogorzelska i trzaskać butami przed damami jak Wieniawa. Do zabawy i nauki zachęcą szachiści, gracze w domino, boule i toczenie koła.

Będzie można spotkać również: bukieciarki, które namawiać będą na kupno bukiecików, a co roślejszym panom oferować z rumieńcem na twarzy kwiat do butonierki; gazeciarzy, którzy wykrzykiwać będą komunikaty o tym co będzie za chwilę działo się na scenie; panów czytających gazetę w kawiarni Ziemiańska i starających się wciągnąć w polityczne dyskusje; poetów i poetki wykrzykujących fragmenty skamandryckiej twórczości; postaci historycznych Warszawiaków takich jak Franc Fiszer, Wieniawa itp.; girlaski ćwiczące przed występem w rewii; niańki, poszukujące zagubionych dzieci; „Żydków” zachwalających towary na trotuarze mód.

Co tu dużo mówić – będzie się działo! Więc… Przyjdź Pan z małżonką albo z kolegą! Wyglansowane oficerki, wypomadowane wąsy i koronkowe parasolki mile widziane. Dzieciaki ujarzmiamy kulturalną zabawą w Zakątku Rozrywek Wszelakich, Małżonki spokojnie zostawić można na Trotuarze Mód, partyjkę tego i owego rozegrać w kawiarni, gdzie do kawy i gzika podśpiewuje niejaka Ordonówna! Od 15.30 wspólne śpiewanie, od 16.00 wspólne pląsanie pod dyktando mistrzów, od 18.00 tango ze sceny. A od 20.00 koncert orkiestry Romantica. Kiepura śpiewa, panie mdleją! Zapraszamy! Być trzeba bo następna taka okazja nie wiadomo kiedy.

Data: 21.06.2009r.

Miejsce: Park Henrykowski ul. Klasyków, róg ul. Modlińskiej

Organizator: Burmistrz Dzielnicy Białołęka m.st. Warszawy, Jacek Kaznowski wraz z Radą i Zarządem, Wydział Kultury, Białołęcki Ośrodek Kultury

Pełen program:

15.00 – 16.00 – występ dzieci z przedszkola „Wesoły pędzelek” (scena); recital z piosenkami z epoki – Hanka Ordonówna oraz karaoke z piosenkami z przed lat (Kawiarnia Ziemiańska)

16:00 – 17:00 Warsztaty taneczne dla seniorów – lekka i przyjemna nauka tanga i walca, partnerzy gwarantowani (Kawiarnia Ziemiańska)

18:00 – 19:00 koncert pt  „W świecie tanga” (scena)

19:00 – 19:20 Rewii Czas: występ 3 par tanecznych – cenzura wprawdzie wycięła girlaski, ale dopuściła bliźniaków w cylindrach, którzy od Lwowa do Nowego Yorku przepędza po scenie tanecznym krokiem (scena);

19:30 – 20:00 recital z piosenkami z epoki – Hanka Ordonówna (scena)
W międzyczasie w Kawiarni Ziemiańskiej pokaz starych, przedwojennych filmów 18:00 – 20:00

20:00 – 21:30 koncert pt „Złote lata operetki z udziałem Bogumiły Dziel – Wawrowskiej – sopran, Ryszarda Wróblewskiego – tenor oraz Białołęckiej Orkiestry „Romantica” (scena)

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu