InPost dla PGE Łódzkiego Zakładu Energetycznego

InPost – największy niezależny operator pocztowy o zasięgu ogólnokrajowym, należący do grupy kapitałowej Integer.pl – poszerzył grono strategicznych Klientów. Firma zawarła umowę z PGE Łódzkim Zakładem Energetycznym, która obejmuje świadczenie pełnego pakietu usług pocztowych. Wartość kontraktu podpisanego na rok wynosi 1,2 mln zł.

PGE Łódzki Zakład Energetyczny jest kolejną instytucją, która zdecydowała się na korzystanie z usług niezależnego operatora. Do podstawowych kompetencji InPost będzie należała kompleksowa obsługa firmy w zakresie przyjmowania, przemieszczania i doręczania przesyłek pocztowych o wadze powyżej 50g.

„Systematyczne poszerzanie grona naszych Klientów to efekt stale rosnącego zainteresowania ofertą InPost oraz podejmowanych przez spółkę działań zmierzających do podnoszenia efektywności i konkurencyjności świadczonych usług. Współpraca z łódzkim zakładem energetycznym jest dla nas tym bardziej znacząca, że instytucja zdecydowała się na obsługę korespondencji za pośrednictwem operatora prywatnego. To dobra prognoza na przyszłość. Liczymy, że tego typu instytucje będą coraz częściej korzystały z naszej oferty, a wzajemna współpraca wpłynie na dalszy dynamiczny rozwój rynku pocztowego” – powiedział Rafał Brzoska, prezes zarządu InPost.

Firma InPost świadczy usługi pocztowe na skalę ogólnokrajową od listopada 2006 roku. Odzwierciedleniem aktywności operatora oraz współpracy ze strategicznymi Klientami jest dynamika sprzedaży, osiągana m.in. dzięki systematycznemu uruchamianiu kolejnych Punktów Obsługi Klienta oraz rozbudowywaniu portfolio świadczonych usług.

W czerwcu 2009 InPost rozszerzył działalność o usługi z zakresu e-commerce, uruchamiając Paczkomaty 24/7. To zupełnie nowe, niespotykane dotąd na polskim rynku rozwiązanie umożliwia nadanie przesyłki przy znajomości wyłącznie adresu e-mail adresata. Samodzielny odbiór zakupów dokonanych on-line możliwy jest 24h/7, bez kolejek, w dowolnym czasie i dogodnej lokalizacji. W pierwszej fazie z usługi skorzystają mieszkańcy województwa małopolskiego, podkarpackiego, lubelskiego, świętokrzyskiego i łódzkiego. Projekt jest współfinansowany w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007-2013. Obecnie Partnerami innowacyjnej usługi Paczkomaty 24/7 są kluczowi przedstawiciele sektora e-handlu: Intymna.pl, Komputronik.pl oraz Merlin.pl.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu