Wszystko na temat Heineken Open’er Festival w serwisie Wirtualnej Polski

przez | 10/06/2009

Miłośnicy festiwalu znajdą w serwisie dedykowanym Heineken Open’er Festival kompendium wiedzy: newsy, galerie, informacje o imprezach towarzyszących, profile gwiazd…

W serwisie Muzyka Wirtualnej Polski (muzyka.wp.pl) uruchomiona została nowa zakładka – serwis specjalny, dedykowany jednej z największych imprez w środkowej Europie – Heineken Open’er Festival. Celem twórców witryny jest szybkie dostarczanie najświeższych informacji o wszystkim, co ma związek z imprezą. Użytkownik znajdzie w serwisie newsy, galerie, wiadomości o projektach towarzyszących festiwalowi, profile polskich i zagranicznych gwiazd oraz materiały wideo i teledyski. „W witrynie zamieszczamy nagrania przygotowywane przez dział multimediów Wirtualnej Polski. Są to krótkie produkcje wideo, prezentujące poszczególne gwiazdy. Zależy nam także na oddaniu klimatu imprezy  i podkreśleniu jej wyjątkowej rangi w skali Europy.” – mówi Radek Nałęcz z Wirtualnej Polski, kierownik projektu. Informacje uzupełniane będą na bieżąco o relacje z „pola walki” – teksty, unikalne wywiady, zdjęcia i nagrania.

Stałe elementy serwisu to: zakładka o artystach krajowych i zagranicznych, imprezach towarzyszących (muzyka eksperymentalna, wystawy, pokazy mody i alternatywnych filmów, działania teatralne), historia imprezy. W witrynie znajdują się także wiadomości praktyczne dla osób, które zamierzają wziąć udział w wydarzeniu. W dziale Praktyczne info zamieszczono mapę ze wskazówkami dotyczącymi dojazdu, możliwości zakupu i cenach biletów oraz pełny (godzina po godzinie), autoryzowany scenariusz festiwalu. Jednym  z elementów serwisu jest Forum, gdzie internauci wymieniają się opiniami i uwagami na temat artystów czy samej imprezy. W dziale Zakupy można natomiast uzupełnić braki  w dyskografii, zamawiając płyty wykonawców Open’era. Użytkownicy mają także  możliwość dodawania swoich zdjęć i plików wideo z poprzednich edycji imprezy.

W Heineken Open’er Festival weźmie w tym roku udział ponad 120 artystów, którzy wystąpią na siedmiu scenach. Organizatorzy oczekują, że na imprezę zjedzie kilkadziesiąt tysięcy fanów muzyki z 30 krajów. Wydarzenie ma niepowtarzalną atmosferę – akredytowani reporterzy równie często, co artystów, fotografują publiczność, jej sposób zachowania, ubiory, fryzury.

Festiwal został nominowany w konkursie Best European Festival Award. Jest to dotychczas największe wyróżnienie Open`era w Wielkiej Brytanii. Ponadto dziennik „The Times” uznał imprezę w Babich Dołach za jeden z dwudziestu najlepszych europejskich festiwali,  a specjalny przewodnik po europejskich festiwalach – NME – zakwalifikował ją do 12 najciekawszych wydarzeń muzycznych, które trzeba zobaczyć w tym roku (http://opener.muzyka.wp.pl)