Wrzuć swojego wirusa na duży ekran

przez | 10/06/2009

Jeszcze tylko do piątku 12 czerwca, czekamy na nadsyłanie „virali” na konkurs w ramach I Festiwalu Filmów Wirusowych VirNick, który odbędzie się 19-21 czerwca w krakowskim Kijów. Centrum. Z pośród nadesłanych filmów zostaną wyłonione najlepsze projekty w dwóch kategoriach: filmów profesjonalnych oraz filmów amatorskich.

VirNick jest pierwszym tego typu festiwalem w Polsce i trzecim na świecie. Ma charakter konkursu, podczas którego zostaną wyłonione najlepsze filmy wirusowe.

Film wirusowy zwany viralem to klip video, który zyskuje popularność poprzez rozpowszechnianie i udostępnianie go w Internecie za pośrednictwem poczty email lub wiadomości wysyłanych z komunikatorów, blogów i innych mediów internetowych. Charakteryzują się najczęściej dużą dawką humoru, maksymalnym wykorzystaniem obrazu i dźwięku, często wywołują skrajne emocje. „Virale” są coraz częściej wykorzystywane jako skuteczne narzędzie marketingowe.

Festiwal to nie tylko przegląd najlepszych filmów, ale przede wszystkim budowanie społeczności ich twórców, często jeszcze anonimowych. Organizatorzy pragną stworzyć platformę wymiany doświadczeń, poglądów i najnowszych trendów panujących
w wirtualnym świecie filmów internetowych. Podczas Festiwalu zostaną zaprezentowane profesjonalne i amatorskie produkcje wirusowe, odbędą się również panele dyskusyjne, w których wezmą udział specjaliści z branży filmowej i reklamowej.

Szczegóły na stronie: www.virnick.pl