Świetowanie z Bosmanem – Dni Morza 2009

  • by

W najbliższy weekend, w dniach 12 – 14 czerwca, w Szczecinie, przy Wałach Chrobrego i na Łasztowni, rozpocznie się wielkie żeglarskie świętowanie – „Dni Morza”. To jedna z największych imprez plenerowych w Polsce, której sponsorem głównym, tradycyjnie, już po raz dwunasty, jest marka Bosman z portfela Carlsberg Polska.

Przez trzy dni miłośnicy żeglarstwa i inni przybyli do miasta goście, będą uczestnikami tego niezwykłego widowiska.

Obchody Dni Morza to wielka impreza plenerowa na wodzie, w tym roku z licznymi pokazami – m.in.: zabytkowych okrętów i spektakularnej bitwy morskiej, serią koncertów, pasjonujących warsztatów marynistycznych, wystaw fotograficznych i przedstawień teatralnych, wzbogacony o szereg innych niezapomnianych atrakcji.

„Dni Morza to impreza, która na stałe wpisała się do kalendarza szczecińskich żeglarzy i mieszkańców regionu zachodniopomorskiego. Marka Bosman stanowi integralną część regionu, dlatego też od lat wspiera tę niezmiennie żywą i barwną imprezę, która przyciąga tłumy: mieszkańców regionu, turystów i pasjonatów żeglarstwa . Podczas tegorocznych obchodów ‘Dni Morza 2009’ przygotowaliśmy dla naszych konsumentów specjalny ogródek piwny, w którym będzie można skosztować świeżego, niepasteryzowanego piwa, prosto ze szczecińskiego browaru – Bosmana Niepasteryzowanego. Poza tym uczestnicy imprezy będą mogli wziąć udział w licznych konkursach, wioślarskich zawodach, czy zdobyć unikalne, bosmańskie nagrody, przygotowane specjalnie na tą okazję. Nasze piwo z pewnością będzie doskonałym dopełnieniem emocjonujących chwil podczas tej widowiskowej i niepowtarzalnej imprezy.” – mówi Łukasz Kwiatkowski, Brand Manager marki Bosman.

Tradycyjnie ogromnym wydarzeniem tegorocznych Dni Morza będzie V Zlot Oldtimerów. Do Szczecina przybędzie trzydzieści zabytkowych jednostek z Holandii, Szwecji, Finlandii, Rosji, Niemiec, Czech i Polski. Na czas Dni Morza przypłyną jedne z najpiękniejszych żaglowców świata – m.in.: „Dar Młodzieży”, „Mir”, „Zawisza Czarny”, „Tolkien”, „Baltic Beauty”, oraz okręty Marynarki Wojennej RP. Jak co roku, uczestnicy Dni Morza będą mogli także podziwiać pokaz sztucznych ogni oraz paradę załóg jednostek uczestniczących w V Zlocie Oldtimerów i młodzieży ze szkół szczecińskich.

Po raz pierwszy w tym roku podczas Dni Morza na Odrze i wzdłuż nabrzeży odbędzie się niezwykłe widowisko plenerowe – bitwa morska nawiązująca do historycznej walki „Znak Gryfa”. Publiczność będzie mogła także brać udział w warsztatach marynistycznych, podczas których można zdobyć żeglarskie umiejętności takie jak: budowa łodzi polinezyjskiej, robienie sieci, czy żeglarskiej makramy. Nie zabraknie także muzyki rockowej i szantowej. W piątkowy wieczór nad Odrą rockowe brzmienia zapewnią: zespół Quo Vadis, Pogodno, które słynie z zaskakujących aranżacji koncertowych, Road Trip’s Over, którego muzyka wywodzi się z melodyjnego pop – punka i alternatywnego rocka, oraz Listopad z charyzmatycznym wokalem lidera grupy. Z kolei w sobotę publiczność usłyszy szantowe brzmienia podczas koncertu „Country kontra szanty”.

Na terenie imprezy – w ogródku piwnym Bosmana przy ul. Admiralskiej, uczestnicy Dni Morza, przy kuflu piwa Bosman, będą mogli dzielić się wrażeniami z tegorocznych Dni Morza i bawić się uczestnicząc w bosmańskich konkursach i zawodach (np. przeciąganie liny, wyścigi w płetwach, siłowanie się na rękę). Specjalnie z okazji Dni Morza marka Bosman przygotowała unikatowe nagrody konkursowe, takie jak czapki, koszulki, smycze, limitowane kufle i niepowtarzalne rejsy motorówką po Odrze, skąd podziwiać można efektowne żaglowce. Jednym z najważniejszych wydarzeń odbywających się w ogródku piwnym Bosmana będzie spotkanie z polską reprezentacją w wioślarstwie męskim – zdobywcami złotego medalu na Olimpiadzie w Pekinie w kategorii czwórka podwójna. Przy okazji spotkania na terenie ogródka odbędą się także zawody wioślarskie, podczas których zawodnicy również będą rywalizować o bosmańskie nagrody.

Zaangażowanie Bosmana jako partnera imprezy komunikowane jest w radiu, prasie oraz na stronie internetowej marki www.bosman.pl. Dni Morza są także promowane przez organizatorów poprzez m.in. reklamę TV, outdoor, plakaty i ulotki oraz reklamę w Internecie.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu