Students.pl angażuje się w akcję „Wynajmuj bezpiecznie”

przez | 10/06/2009

Studencki portal Students.pl , serwis nieruchomościowy szybko.pl i Parlament Studentów RP łączą siły we wspólnej akcji „Wynajmuj bezpiecznie”. Celem organizatorów jest przekazanie studentom wiedzy o tym, jak skutecznie i bezpiecznie znaleźć własny kąt na czas studiów. Inicjatywę wspierają eksperci z Komendy Głównej Policji oraz pośrednicy z rynku nieruchomości.

Inicjatorzy akcji zwracają uwagę na wyjątkowo trudną sytuację mieszkaniową młodych ludzi. W Polsce jest około dwóch milionów studentów, dla których przygotowano jedynie 143 406 miejsc w akademikach (dane GUS na koniec 2007 roku). Oznacza to, że tylko 7 proc. studiujących osób może liczyć na zakwaterowanie. Pozostali, którzy nie otrzymali miejsca w akademiku i nie mieszkają z rodzicami, muszą szukać lokum na własną rękę. Do nich skierowana jest inicjatywa „Wynajmuj bezpiecznie”.

W ramach akcji powstała specjalna strona internetowa wynajmujbezpiecznie.pl , a także dedykowane sekcje w portalu Students.pl i witrynie Parlamentu Studentów www.psrp.pl . Na tych stronach w czerwcu i lipcu pojawią się materiały dotyczące sytuacji mieszkaniowej studentów, informacje o kosztach zakwaterowania, a także wyjaśnienie formalnych kwestii związanych z wynajęciem mieszkania.

Publikowane w serwisie Students.pl rady ekspertów pomogą studentom uniknąć najczęstszych oszustw i pułapek zastawianych na rynku nieruchomości. Inicjatorzy „Wynajmuj bezpiecznie” ogłoszą także wyniki badania mieszkaniowych preferencji studentów, opracowane na podstawie ankiety. W ostatnim materiale pojawi się podsumowanie akcji, a organizatorzy odpowiedzą na najczęściej zadawane przez studentów pytania.

Aby dotrzeć do szerokiego grona studentów, inicjatorzy akcji nawiązują współpracę z samorządami polskich uczelni. W ramach akcji powstały także profile „Wynajmuj bezpiecznie” w najbardziej popularnych serwisach społecznościowych, m.in. www.nasza-klasa.pl, www.grono.net, www.facebook.pl, www.myspace.com.