SmartDiff – najnowsza technologia kompresji firmy Quest Software

Firma Quest Software poinformowała o wprowadzeniu nowej, innowacyjnej technologii kompresji danych SmartDiff. Zgłoszona do opatentowania technologia będzie wykorzystana w najnowszej wersji narzędzia LiteSpeed for SQL Server przeznaczonego do backupu i odzyskiwania danych SQL Server. Dzięki zastosowaniu SmartDiff, możliwości kompresji backupu SQL Server za pomocą rozwiązania LiteSpeed for SQL Server zwiększyły się dwukrotnie: z 20:1 do 40:1, co można porównać z przechowywaniem ponad 1 TB danych na jednym pendrivie!

Technologia SmartDiff pozwala zwiększyć możliwości tworzenia kopii zapasowych i odzyskiwania danych. Wpływa na znaczne skrócenie czasu tworzenia kopii zapasowych oraz zmniejszenie zasobów do ich przechowywania, umożliwiając jednocześnie szybkie i efektywne odzyskiwanie danych. Pozwala to osiągnąć znaczną oszczędność czasu i środków finansowych w firmach oraz efektywniejszą i wydajniejszą pracę administratorów baz danych.

Obecnie dobre praktyki dotyczące backupu i odzyskiwania danych zalecają w każdym dniu przeprowadzanie pełnych backupów bazy danych, aby w razie potrzeby odzyskać dane. Ponieważ codziennie tylko mały procent danych w firmach zmienia się, tworzenie pełnych backupów jest nieefektywne, a przyrostowe kopie zapasowe wymagają więcej czasu i zasobów niż to jest konieczne. Technologia SmartDiff pozwala znacznie zredukować rozmiar kopii bezpieczeństwa oraz skraca do minimum czas potrzebny na wykonywanie kopii zapasowej, dostarczając przy tym bardzo dużych oszczędności wykorzystania pamięci masowych.

“SmartDiff to kolejna innowacyjna technologia firmy Quest Software. Zastosowanie jej w narzędziu LiteSpeed, pozwoliło stworzyć produkt o ogromnych możliwościach kompresji danych. SmartDiff dostarcza niewiarygodny poziom oszczędności wykorzystania pamięci masowych, przy znacznej redukcji czasu potrzebnego na utworzenie kopii zapasowych – to korzyści, które dla każdej firmy są bardzo cenne.” – powiedział Billy Bosworth, wiceprezes i general manager, SQL Server business unit, Quest Software.

Więcej informacji na temat LiteSpeed for SQL Server i SmartDiff:
http://www.quest.com/litespeed-for-sql-server/

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu