ProLogis wynajmuje 8400 metrów kwadratowych firmie Geodis w Rumunii

przez | 10/06/2009

ProLogis (NYSE: PLD), wiodący globalny dostawca obiektów dystrybucyjnych, ogłosił dzisiaj, że wynajął 8400 metrów kwadratowych w nowo wybudowanym budynku w Bukareszcie firmie Geodis, będącej niezależnym dostawcą usług logistycznych i usług transportu międzynarodowego. Firma ta jest spółką zależną SNCF (kolei francuskich), a w Rumunii działa pod nazwą Geodis Calberson.

pp_bucharest_a1_geodis_3_miniGeodis zajmie powierzchnię w jednym z budynków w ProLogis Park Bucharest A1, nowoczesnym centrum logistycznym położonym przy autostradzie Bukareszt–Pitesti, będącej najważniejszą drogą międzynarodową w Rumunii prowadzącą ze wschodu na zachód, przebiegającą około 23 kilometrów na zachód od centrum Bukaresztu. Firma Geodis, która obecnie wynajmuje powierzchnię magazynową od ProLogis w dziewięciu krajach Europy, poprowadzi w budynku regionalne centrum dystrybucyjne dla swoich klientów, na rzecz których będzie świadczyć usługi logistyczne na terenie Rumunii.

„W miarę poprawiania się sytuacji gospodarczej klienci poszukują lepszej jakości – to typowe zjawisko można teraz coraz częściej zaobserwować w Europie Środkowej i Wschodniej”, powiedział Ben Bannatyne, Managing Director ProLogis. „Cieszymy się, że nasze nowoczesne budynki są niezmiennie atrakcyjne dla wiodących spółek, takich jak Geodis, i że możemy kontynuować współpracę z firmą Geodis w kolejnym z naszych centrów. ProLogis Park Bucharest A1 to doskonały wybór, nie tylko ze względu na strategiczną bliskość Europy Wschodniej i Zachodniej, ale także ze względu na zrównoważony projekt i wykonanie”.

„Geodis jest globalnym klientem firmy ProLogis. Nasza współpraca opiera się na mocnych podstawach i ma charakter długofalowy. Wiemy z doświadczenia, że do rozwoju działalności potrzebni są zaufani partnerzy, którzy pomogą firmie się rozwijać. ProLogis jest właśnie takim partnerem, z którym możemy realizować cel, jakim jest świadczenie doskonałych usług w branży transportowej i logistycznej. Jest to już trzecia duża umowa najmu, jaką podpisaliśmy z ProLogis w Rumunii. To chyba najlepszy dowód na to, że jesteśmy zadowoleni ze świetnych obiektów logistycznych oferowanych przez ProLogis Park Bucharest A1”, powiedział Pierre Kosc, General Manager Geodis Calberson Romania.

ProLogis Bucharest A1 składa się z czterech budynków magazynowych o łącznej powierzchni 108 600 metrów kwadratowych, z których jeden budynek (28,000 metrów kwadratowych) może poszczycić się klasą wydajności energetycznej A wg EPC (Energy Efficiency Certificate). To wyróżnione wieloma nagrodami centrum zostało dwukrotnie, rok po roku, uhonorowane tytułem „Najlepszy projekt nieruchomości przemysłowej w południowo-wschodniej Europie” przez wydawnictwo Europaproperty.com w ramach programu „Projekt roku”.

Oprócz firmy Geodis powierzchnię w ProLogis Park Bucharest A1 wynajmują między innymi: Augsburg International Impex, cargo-partner, Centrum Logistics, Flamingo Romania, Gefco, Kuehne+Nagel oraz Omega Transport & Logistics.