Polycom rozszerza funkcjonalność rozwiązania do rejestracji sesji wideo, przesyłu strumieniowego oraz zarządzania materiałami archiwalnymi

Rozwiązanie Polycom pozwala wykorzystywać systemy telepresence oraz wideokonferencyjne firmy Polycom w celu dotarcia z materiałem na żywo i wideo na żądanie do większej grupy odbiorców

Firma Polycom, Inc. [Nasdaq: PLCM], światowy lider w dziedzinie technologii telepresence oraz komunikacji audiowizualnej, wprowadziła unowocześnione rozwiązanie, które umożliwia organizacjom wykorzystywanie wiodących na rynku rozwiązań Polycom w zakresie telepresence i wideokonferencji w celu dotarcia z transmisją wideo na żywo, materiałem wideo na żądanie oraz treścią multimedialną do dużych grup docelowych.

Polycom Video Media Center (VMC) 1000 to centralne repozytorium multimedialne oferujące pełną kontrolę nad archiwami z jednoczesną ochroną zasobów. Działa w połączeniu z serwerem Polycom Recording and Streaming Server (RSS) 2000 oraz innymi urządzeniami przechwytującymi wideokonferencje na żywo lub zapisując indywidualny materiał wideo, który może być następnie rozpowszechniany w charakterze transmisji na żywo bądź edytowany, publikowany i udostępniany do odtwarzania na żądanie. Funkcjonalność może służyć do połączenia rozproszonych lokalizacji i poprawić współpracę poprzez płynną integrację przesyłu materiału na żywo oraz treści wideo na żądanie w ramach systemu komunikacyjnego i konferencyjnego organizacji.

Nowe funkcje jakie oferuje urządzenie VMC 1000 firmy Polycom obejmują rozszerzoną obsługę rozsyłania grupowego (multicasting), uwzględniając technologię Silverlight firmy Microsoft. Nową funkcją jest również rozszerzona obsługa sieci dostarczania treści (content delivery networks – CDN), w tym Qumu MediaNet oraz inne rozwiązania w zakresie kodowania. W połączeniu z nowością, jaką jest możliwość zadawania pytań i udzielania odpowiedzi podczas transmisji na żywo, obsługa rozsyłania grupowego oraz sieci dostarczania treści umożliwia organizacjom bardziej wydajną i efektywną dystrybucję materiałów wideo na żywo do większej grupy odbiorców. Rozwiązanie dobrze sprawdza się w takich zastosowaniach jak np. komunikaty dyrektorów skierowane do wszystkich pracowników lub transmisja sesji rad miejskich dla potrzeb pracowników, partnerów lub innych osób.

Inne dodatkowe funkcje urządzenia VMC 1000 firmy Polycom obejmują kompatybilność z przeglądarkami Safari w środowiskach komputerowych Mac oraz obsługę większej ilości formatów poza H.264, MPEG4 oraz Windows Media, w tym Quicktime oraz Flash. Urządzenie współpracuje również z centralnymi archiwizatorami sieciowymi, zapewniając bardziej skalowalne i potężne rozwiązanie umożliwiające administratorom IT stosowanie ustanowionych polityk odnośnie danych i treści wideo, jak również tworzenie kopii zapasowych i ich przechowywanie.

Firma Polycom wprowadziła również nową funkcjonalność w serwerze RSS 2000 służącym do zapisu i transmisji konferencji wideo na żywo. Obecnie, oprócz wcześniej obsługiwanej rozdzielczości HD720p, platforma obsługuje również jakość FullHD 1080p. System obsługuje teraz przesyłanie obrazu wideo oraz prezentacji w jednym oknie, obsługuje konferencje szyfrowane zgodnie ze standardem AES (Advanced Encryption Standard) oraz mechanizm translacji adresów sieciowych NAT (Network Address Translation).

Transmisja materiału wideo na żywo oraz dostarczanie treści wideo na żądanie obejmuje między innymi: komunikację wewnątrz korporacji (relacje z inwestorami, ogłoszenia wewnętrzne, spotkania wszystkich pracowników, informacje o fuzjach i przejęcia firm, etc.); edukację i szkolenia (zachowanie własności intelektualnej, nauczanie na odległość, nagrywanie wykładów, programy do samodzielnej nauki, certyfikaty, etc.); zasoby ludzkie (szkolenia dla nowo zatrudnianych pracowników, aktualizacje systemów premiowania, testy zgodności, etc.); jak również aplikacje sprzedażowe i marketingowe (aktualizacje i prezentacje produktów, szkolenia sprzedażowe w terenie, promocje, edukacja partnerów, kampanie marketingowe skierowane do konkretnych odbiorców, etc.). Treść wideo może również pomóc w redukcji kosztów obsługi klienta zapewniając efektywne proste do zrozumienia opisy produktów, instrukcje instalacyjne, wytyczne dotyczące usuwania problemów oraz instrukcje użytkownika.

Ceny i dostępność

Urządzenie Polycom VMC 1000 jest obecnie dostępne w cenie od 45 770 EUR . Serwer Polycom RSS 2000 jest dostępny w cenie od 12 500 EUR. Rozwiązania firmy Polycom są sprzedawane za pośrednictwem certyfikowanych partnerów Polycom.

Dodatkowe informacje:

Więcej informacji na temat rozwiązań firmy Polycom służących do nagrywania, transmisji i zarządzania treścią wideo na stronie:

http://www.polycom.com/products/telepresence_video/recording_streaming/index.html

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu