OFF-ROAD PL Akademia 4×4 – pierwszy w Polsce podręcznik jazdy terenowej już w sprzedaży

Pierwszy w Polsce podręcznik jazdy terenowej trafił już do punktów sprzedaży. Opracowana przez ekspertów z miesięcznika OFF-ROAD PL Akademia 4×4 przeznaczona jest dla wszystkich, którzy chcą pogłębić swoją wiedzę na temat samochodów terenowych lub myślą o zakupie terenówki czy SUV-a. To także obowiązkowa pozycja dla wszystkich, którzy planują coraz bardziej popularne wyprawy off-roadowe. Akademia została wydana pod patronatem Polskiego Stowarzyszenia OFF-ROAD.

Opracowanie zostało podzielone na dwie części – teoretyczną oraz praktyczną. Na prawie 180 stronach, przepełnionych ilustracjami, fotografiami i schematami, autorzy tłumaczą wszystkie zagadnienia niezbędne podczas jazdy w terenie – od teorii doboru opon, do praktyki korzystania z wyciągarki czy tzw. hilifta, od szczegółów funkcjonowania układu napędowego, do techniki przejazdu przez błoto i jazdy w koleinach. W części teoretycznej sporo miejsca poświęcono zagadnieniom technicznym, dotyczącym zarówno samochodów, ich wyposażenia, jak i terenowego tuningu. Część praktyczna to niezbędnik wiedzy, dla wszystkich, którzy chcą w pełni wykorzystać możliwości swoich SUV-ów, czy terenówek. Znajdziemy tutaj m.in. techniki pokonywania różnych typów podłoża, takich jak błoto, skały, piach, różne wzniesienia i trawersy.

Akademia 4×4 jest efektem długoletniej pracy osób związanych z miesięcznikiem OFF-ROAD PL. Dziesięć lat istnienia magazynu pozwoliło nam zgromadzić ogromną ilość tekstów i wiedzy, która zebraliśmy w jedno spójne kompendium. Rosnące zainteresowanie off-roadem, zarówno wyprawami, jak i sportem, popularność terenówek i SUV-ów sprawiła, że  potrzeba stworzenia tego typu opracowania była ogromna. To obowiązkowa pozycja dla wszystkich, którzy po raz pierwszy chcą wyruszyć w teren, a także tych, którzy mają już za sobą niejedną off-roadową przeprawę.  – mówi Grzegorz Surowiec, dyrektor Wydawnictwa OFF-ROAD PL.

Akademia wydana została w 25 tys. egzemplarzy dostępnych w Empikach i salonach prasowych w całym kraju. Podręcznik można zakupić także przez stronę internetową www.akademia4x4.off-road.pl. Cena detaliczna Akademii to 39 zł. Przy zakupie większej ilości egzemplarzy Wydawca przewidział specjalne rabaty.

Akademia 4×4 to kolejna z propozycji obchodzącego w tym roku jubileusz dziesięciolecia  wydawnictwa OFF-ROAD PL. Oprócz miesięcznika na rynku dostępne są także inne wydawnictwa, m.in. katalogi 4×4 o różnej tematyce.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu