Międzynarodowy Rajd po Lotniskach i Lądowiskach Warmii i Mazur. Lotniska i Lądowiska Warmii i Mazur, 11-14 czerwca 2009

Aż dziesięć mazurskich lotnisk i lądowisk odwiedzą uczestnicy pierwszego „Euroregionalnego – Międzynarodowego Rajdu po Lotniskach i Lądowiskach Warmii i Mazur”, który odbędzie się 11-14 czerwca 2009. W programie Rajdu lotnicza rywalizacja, ale przede wszystkim prezentacja bogactwa Warmii i Mazur, piękna jezior i lasów z lotu ptaka oraz niezwykłego potencjału regionu dla komunikacji lotniczej.  Szczególnym gościem na Rajdzie będzie zabytkowa Dacota DC-3 ze Szwecji.

Rajd rozpocznie się na lotnisku Kętrzyn Wilamowo, macierzystym lotnisku organizatora imprezy – Aeroklubu Krainy Jezior, skąd w piątek rano samoloty ruszą na pierwszy odcinek Rajdu do Elbląga, z międzylądowaniem w Kikitach, następnie polecą do Olsztyna na lotnisko Dajtki, potem lotnisko w Gryźlinach, skąd wystartują do Szyman i wrócą na lotnisko Kętrzyn Wilamowo, gdzie wieczorem odbędzie się Święto Aeroklubu Krainy Jezior. Sobotę uczestnicy Rajdu rozpoczną lotem w kierunku lotniska w Giżycku, z przystankami w Babiętach, Mrągowie i pobytem na lotnisku w Rostkach. Popołudnie załogi spędzą poznając uroki okolic Giżycka – na rejsie statkiem po jeziorach oraz wieczorze przy dźwiękach szant. Gospodarze poszczególnych lotnisk przygotowali dla uczestników Rajdu prezentacje atrakcji turystycznych okolic lotniska oraz spotkania z lokalnymi władzami i dziennikarzami, by móc dyskutować o rozwoju infrastruktury lotniczej Warmii i Mazur. Uczestnicy będą też rywalizowali w konkurencjach nawigacyjnych oraz celności lądowania. W niedzielnym programie Rajdu znajdzie się przelot wszystkich samolotów na trasie nawigacyjnej: Giżycko – Łabędzi Szlak – Sztynort – Węgorzewo – Mamerki i Kanał Mazurski – Wilczy Szaniec – Kętrzyn – Wilamowo, a następnie uroczyste zakończenie Rajdu, ogłoszenie wyników rywalizacji, wręczenie pucharów i certyfikatów udziału w Rajdzie.

Szczególnym gościem imprezy będzie zabytkowy samolot Dakota DC-3 (z 1943r), który przyleci na Mazury aż ze Szwecji. Załoga srebrnej Dacoty odwiedzi region ponownie, zauroczona pierwszym pobytem podczas Festynu Lotniczego MAZURY 2008.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu