Maxcube wprowadza na rynek uniwersalną obudowę Shark 316 do 3,5” dysków twardych SATA I/II

Maxcube International prezentuje zaawansowane rozwiązanie stosowane w obudowach dysków twardych. Obudowa posiada wskaźniki aktywności w postaci diod LED, obsługuje urządzenia ATA/ATAPI skonfigurowane zarówno jako master (nadrzędne), jak i slave (podrzędne) oraz ma atrakcyjny wygląd.

Maxcube International rozszerza swój wachlarz obudów do dysków twardych wprowadzając na rynek nową obudowę do napędów 3,5” SATA I/II.

Kompaktowa obudowa została zaprojektowana tak, aby umożliwiać obsługę urządzeń ATA i ATAPI skonfigurowanych zarówno jako master (nadrzędne), jak i slave (podrzędne).  Zapewnia ona dużą prędkość przesyłu danych dzięki portowi USB 2.0, jak również kompatybilność wsteczną z USB v1.1. Shark 316 umożliwia transfer danych z prędkością od 12 Mb/s (Full Mode) do 480 Mb/s (High Mode).

Obudowa o czarnym matowym kolorze ma wymiary 188x121x31 mm. Wykonana z plastikowej warstwy ABS 94V0 z aluminiową pokrywą została wzmocniona wewnętrznymi metalowymi osłonami, które chronią dysk przed wstrząsami i innymi czynnikami zewnętrznymi. Przycisk włączania i wyłączania umieszczony jest na tylnym panelu.

Shark 316 jest wyposażona w zasilacz 12V/2A DC. Na obudowie znajdują się wskaźniki zasilania i aktywności (diody LED) dla twardych dysków.

Obudowa Shark 316 jest kompatybilna z następującymi systemami operacyjnymi: Windows ME/ 2000/ XP/ Vista or Mac OS 9x/10x i wyżej, jak również z Linux z jądrem 2.4.1.

Więcej informacji na temat obudowy Shark 316 znajduje się na stronie: http://www.maxcube.com/products/products.php?pid=43

Rekomendowana cena detaliczna wynosi 16,70 Euro.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu