FM Logistic wdraża kompleksowe usługi dla sektora farmaceutycznego

Uczestnicy kolejnego spotkania z cyklu „Śniadania Logistyczne”, zorganizowanego przez FM Logistic, dyskutowali o możliwościach, szansach i zagrożeniach, jakie towarzyszyć mogą współpracy firm farmaceutycznych z operatorem logistycznym. FM logistic już pod koniec br. po uzyskaniu pozwoleń będzie świadczyć będzie kompleksowe usługi dla sektora farmaceutycznego.

Od ponad trzech lat FM Logistic z powodzeniem realizuje projekt „Śniadania Logistyczne”. Ten cykl spotkań skupiających przedstawicieli wybranych gałęzi gospodarki i opinii publicznej cieszy się ogromnym zainteresowaniem, przynosząc korzyści wszystkim uczestnikom rynku logistycznego.

Podczas ostatniego spotkania zaproszeni goście – przedstawiciele firm farmaceutycznych, reprezentanci mediów i odpowiedzialni za projekt farmacji w FM Logistic Paweł Janicki i Agata Grenda próbowali odpowiedzieć na pytania: Czy i dlaczego warto zlecić naszą obsługę logistyczną operatorowi, a także, czy prowadzenie logistyki we własnym zakresie jest optymalnym rozwiązaniem dla firm?

Za rozważeniem opcji outsourcingu logistyki przemawiać mogły trzy główne argumenty. Pierwszym z nich jest niewątpliwy atut operatorów – a mianowicie know-how i doświadczenie, jakie posiadają. Drugim, umożliwienie firmom farmaceutycznym skupienia się na ich podstawowej działalności, poprzez odciążenie w działalności logistycznej przez wykwalifikowane i odpowiednio przygotowane zespoły specjalistów u operatorów.

Trzecim ważnym argumentem jest uwolnienie kapitału skupionego wokół działań logistycznych i przesunięcie go w inne obszary działalności jak np. R&D, marketing, sprzedaż itp.

Synergia zasobów i osiąganie większej elastyczności dzięki korzystaniu z infrastruktury operatora, koncepcja magazynów multi-kienckich, zintegrowane systemy IT, to narzędzia zwiększające skuteczność w reagowaniu na potrzeby rynku i klientów. Można je, zatem uznać za kolejne zalety rozwiązań outsourcingu logistyki dla klientów z branży farmaceutycznej.

FM Logistic od dłuższego czasu przygotowuje się do wdrożenia usług dla sektora farmaceutycznego. Jak mówią sami klienci, obecni na spotkaniu, to dziedzina, w której operatorzy ponieść muszą ogromne inwestycje na początku, by przygotować wszystkie niezbędne narzędzia, – zatem niewielu operatorów jest w stanie się tego podjąć.

Na uwagę zasługuje przygotowany przez FM koncept IZO-BOXów, których możliwości technologiczne pozwalają na dużą elastyczność i obsługę bardzo różnych grup produktów. IZO-BOXY wykonane zostały z najlepszej, jakości materiałów, zapewniają klientom możliwość kontrolowania temperatury i wilgotności, maja gładkie ściany i niepyliste posadzki, przy tym pobierają stosunkowo niewiele energii. Możliwe jest ich montowanie wewnątrz i na zewnątrz magazynu. Nie wymagają dodatkowych inwestycji od klientów i co najważniejsze posiadają wszystkie niezbędne certyfikaty.

– Przygotowujemy kompleksowe rozwiązania dla tak wymagającej branży m.in. usługi składowania dla różnych grup produktowych (15-25 C, 2-8 C, narkotyki i leki psychotropowe), skład konsygnacyjny, możliwość założenia hurtowni farmaceutycznej klienta obok składu konsygnacyjnego, dystrybucja krajowa pośrednia i bezpośrednia oraz transport międzynarodowy – mówi Paweł Janicki, Dyrektor ds.Obsługi Klientów sektora farmaceutycznego z FM logistic. – Mamy głęboką świadomość, że usługi dla branży farmaceutycznej, to wyjątkowo odpowiedzialna dziedzina, a obsługiwane produkty farmaceutyczne rządzą się innymi prawami. Dlatego też dokładnie się przygotowujemy do wdrożenia nowych systemów jakościowych aby spełnić wymagania klientów dla których bezpieczeństwo produktu i jakość serwisu jest bezcenne – dodaje Paweł Janicki.

Do dyspozycji klientów z branży farmaceutycznej operator przygotował 10.000 miejsc paletowych (6.500 m2) na platformie FM Logistic w Błoniu k. Warszawy. Na przełomie października i listopada br. FM Logistic będzie w posiadaniu wszystkich niezbędnych pozwoleń i certyfikatów by świadczyć usługi dla farmacji.

Czy klienci skorzystają z takiego rozwiązania? Czas pokaże. Dzisiaj już możemy powiedzieć, że uważnie przyglądają się nowym rozwiązaniom.

Kolejne spotkanie z serii „Śniadania Logistyczne” zaplanowane jest na wrzesień 2009r.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu