Dwulampowy BenQ SP920P 6000 ANSI lumenów, kontrast 2000:1, technologie BrilliantColor™ and VIDI™

BenQ zaprezentował najnowszy produkt z kategorii biznesowych projektorów model SP920P –  dwulampowy projektor z rozdzielczością XGA (1024×768), jasnością 6000 ANSI lumenów i kontrastem2000:1. Projektor gwarantuje wysoką jasność obrazu w każdym rodzaju pomieszczeń od sal konferencyjnych, sal kinowych po wielkie audytoria uczelniane.

benq_sp920_frontDzięki dużej jasności, SP920P doskonale sprawdzi się w dobrze oświetlonych salach, których nie można zaciemnić. Jasny obraz w dobrze oświetlonych salach wykładowych daje wysoki komfort pracy – nie utrudnia np. robienia notatek w czasie prezentacji czy wykładu.

Projektor SP920 oferuje trzy tryby pracy charakteryzujące się różną jasnością i różnym wykorzystaniem lamp. Tryb pracy wybieramy w zależności od rodzaju pomieszczeń i oświetlenia zewnętrznego. Tryb NORMALNY (6000 ANSI lumenów) przeznaczony jest dla dużych sal np. kinowych oraz audytoriów oraz sal z silnym oświetleniem. W trybie tym projektor dostarcza najwyższą jasność i czysty obraz, bez konieczności zaciemniania pomieszczenia. Obydwie lampy pracują z pełną mocą. Dla pomieszczeń średniej wielkości, wystarczająca jest jasność 4800 ANSI lumenów, którą zapewnia projektor trybie EKONOMICZNYM – obydwie lampy pracują z mniejszą mocą. Dla małych sal, wystarcza jasność 3000 ANSI lumenów, generowana przez pojedynczą lampę pracującą w trybie normalnym (czyli z pełną mocą). Druga lampa nie jest używana i jest traktowana jako zapasowa.

Projektor SP920P został wyposażony w technologię VIDI™ , która pozwala na generowanie obrazu z bogatą gamą kolorów, dużą jasnością i kontrastem. Dzięki VIDI™ projektor SP920P może przeciwdziałać stracie na jasności obrazu przez zmianę intensywności synchronizacji lampy z tzw. kołem kolorów. W rezultacie wzrasta o 40% jasność oraz intensywność kolorów przy różnych ustawieniach urządzenia.

Zastosowanie układu DLP® BrilliantColor™ podwyższa jakość obrazu – uzyskane barwy są żywe i naturalne – czerń jest głębsza ale widać w niej więcej szczegółów, a światła jaśniejsze ale nie wypalone. Funkcja Independent Colour Management oferuje niezależną zmianę nasycenia poszczególnych barw tj. czerwony, zielony, niebieski oraz mieszanych: niebieskozielony, róż (fuksja) i żółty aby dostroić barwę i nasycenie.

Projektor SP920P jest następcą znanego SP920 – nowością jest funkcja VIDI i usprawniona funkcja Independent Color Management.

W Polsce projektor dostępny będzie w lipcu br w sugerowanej cenie detalicznej 15.479 zł (z VAT). Gwarancja 36 miesięcy door-to-door (lampa 6 miesięcy).

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu