Computex Telecommunication na konferencji „Szczyt lotniczy 2009”

Firma Computex Telecommunication – integrator i dystrybutor najnowocześniejszych rozwiązań systemowych i sprzętowych, zaprezentowała podczas konferencji „Szczyt lotniczy 2009” w Łodzi, swoje rozwiązania dotyczące kompleksowej ochrony lotnisk i obiektów strategicznych.

computex-kamera-discoverymW dniach 28-29 maja 2009 r. odbyła się w Łodzi konferencja SZCZYT LOTNICZY 2009 „Europejskie niebo nad Polską”, poświęcona zagadnieniom ruchu lotniczego w Polsce, z uwzględnieniem aspektów bezpieczeństwa i ochrony portów lotniczych. Uczestnikami konferencji byli przedstawiciele największych firm związanych z sektorem żeglugi powietrznej – m.in. członkowie zarządów i rad nadzorczych największych polskich portów lotniczych, przedstawiciele Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej, kierownictwo Urzędu Lotnictwa Cywilnego oraz innych instytucji państwowych i firm prywatnych.

Computex Telecommunication zaprezentował na konferencji systemy kompleksowej ochrony lotnisk i obiektów strategicznych, uwzględniające kamery obserwacyjne oraz systemy detekcji radarowej. Przedstawiono także najnowszej generacji inteligentne systemy analizy zdarzeń, dostosowane do łatwej integracji z istniejącymi już w portach lotniczych systemami monitoringu.

Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się kamery obserwacyjne dzień/noc z serii „Discovery”. Kamery, których integralnym elementem jest oświetlacz laserowy, zapewniają otrzymanie naturalnego obrazu, o doskonałym kontraście, także podczas obserwacji w całkowitej ciemności, z odległości nawet powyżej 1500 m. Umożliwiają one odczyt tablic rejestracyjnych pojazdów oraz symboli identyfikacyjnych statków powietrznych w całkowitej ciemności, także w złych warunkach pogodowych, takich jak opady śniegu i deszczu.

Computex Telecommunication przedstawił przykłady swoich realizacji systemów ochrony perymetrycznej, w których dokonano integracji kamer obserwacyjnych z systemami detekcji radarowej. Zintegrowane w ten sposób rozwiązania gwarantują, że obiekt wykryty przez radar, w sposób całkowicie automatyczny zostaje przechwycony przez kamerę, która od tej chwili go obserwuje. Dzięki zastosowanemu  oprogramowaniu, w trakcie śledzenia obiektu, kamera ustala najodpowiedniejsze parametry obserwacji, takie jak zbliżenie, ostrość oraz jasność.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu