Urządzenia Ricoh uhonorowane nagrodami BLI 2009: „Reliability Certified” I „Environmental Performance”

Firma Ricoh poinformowała o otrzymaniu prestiżowych nagród BLI 2009 w segmencie urządzeń wielofunkcyjnych. Urządzenie Aficio™ MPC5000 nagrodzono za niezawodność – „Reliability Certified”, drugą nagrodę „środowiskową” otrzymało urządzenie Aficio™ MP C2550, uzyskując tytuł „Environmental performance”.

Buyers Laboratory Inc. (BLI) jest niezależnym, wiarygodnym ośrodkiem, który od ponad 40 lat specjalizuje się w przeprowadzaniu testów różnorodnych urządzeń biurowych. Zajmuje się również monitorowaniem rynku urządzeń biurowych przeznaczonych dla firm. Nagrody przyznawane są produktom, które uzyskały najwyższe noty w specjalistycznych 2-miesięcznych testach niezależnego laboratorium Buyers Laboratory Inc. (BLI), w których badany jest szereg kluczowych parametrów użytkowania, takich jak niezawodność, łatwość obsługi, jakość obrazu, produktywność, energooszczędność i inne. Co miesiąc BLI publikuje szczegółowe raporty z testów przeprowadzanych w swoich laboratoriach.

Urządzenie Aficio™ MP C5000 charakteryzuje się wysoką prędkością wydruku: 50 stron/minutę w trybie czarno-białym oraz 50 stron/minutę w kolorze. Pozwala uzyskać najwyższej jakości wydruki, w jak najkrótszym czasie i po jak najniższych kosztach. Pełna funkcjonalność, wielozadaniowość, dodatkowe możliwości druku w kolorze, zaawansowane funkcje faksu oraz skanowania, a także łatwość obsługi przez użytkowników – wszystko to zostało docenione w testach BLI. Właściwa prędkość wydruku i wszechstronne możliwości obróbki końcowej pozwalają na uzyskanie profesjonalnie wyglądających wydruków.

Ricoh Aficio™ MP C2550 zostało wyróżnione przede wszystkim za energooszczędność i niskie koszty, wysoką wydajność w trybie jednostronnym i dwustronnym, niską emisję hałasu i dobrą produktywność przy wykorzystaniu 30%, 50%, 100% papieru z recyklingu. Urządzenie MP C2550 pozwala na skanowanie, kopiowanie, drukowanie, dystrybucję oraz obróbkę końcową
i faksowanie (opcjonalnie) dokumentów. Urządzenie drukuje (w rozdzielczości 1200 dpi) materiały kolorowe i monochromatyczne z prędkością, odpowiednio 20 i 25 stron na minutę jednostronnie i w dupleksie. Na pierwszy wydruk monochromatyczny czekamy mniej niż 6,5 sekundy, w pełnym kolorze natomiast poniżej 9,5 sekundy. Akceptowany typ papieru od A3 do A6, od gramatury 52g/m2 z tacy ręcznej do 256 g/m2 ze standardowych kaset lub tacy ręcznej.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu