Przejdź do treści

Start ligi Call of Duty 4

Na ten moment czekała ogromna rzesza fanów gier z gatunku FPS. Dzisiejszego dnia tj. 8 czerwca wystartował drugi sezon niezwykle popularnych, emocjonujących i widowiskowych rozgrywek produkcji Call of Duty 4: Modern Warfare w Lidze Cybersport. W tegorocznych zmaganiach największej i najprężniej rozwijającej się ligi gier komputerowych w Polsce weźmie udział 80 pięcioosobowych zespołów z całego kraju, czyli blisko 400 zawodników. Wirtualna walka toczyć się będzie o tytuły mistrzowskie oraz nagrody pieniężne o łącznej wartości  4 500 złotych.

Zapisane do rozgrywek drużyny zostały sklasyfikowane do jednej z szesnastu ligowych grup, po 5 zespołów w każdej. Cybersportowe współzawodnictwo rozgrywać się będzie w ramach systemu „każdy z każdym”. Na jego podstawie wyłonione zostaną 32 najlepsze zespoły, które awansują do fazy playoff. Grupowe eliminacje trwać będą do 2 lipca, natomiast rozgrywki pucharowe rozpoczną się na początku września. Zwycięzcy internetowych zmagań zmierzą się ze sobą oko w oko podczas październikowego finału LAN Ligi Cybersport. Na najlepszych graczy czekać będą oficjalne tytuły Mistrzów Gier Komputerowych oraz nagrody pieniężne o łącznej wartości 4 500 złotych.

Wirtualne zmagania w ramach rozgrywek Call of Duty 4: Modern Warfare można śledzić na internetowej stronie www.cybersport.pl.