Przejdź do treści

Sophisti.pl – nowy portal, stworzony z myślą o ludziach mody, kultury i sztuki

Sophisti docenia prawdziwy talent i daje możliwość promocji i szkolenia. Pokazy polskich i zagranicznych projektantów, premiery, galerie foto, wystawy, konkursy, filmy, recenzje.

Sophisti.pl, nazwa portalu wywodzi się od angielskiego słowa „sophisticated”, co oznacza wysublimowanie, wyrafinowanie. Określa rzeczy, osoby wyjątkowe i niepowtarzalne. Takie wartości chce kreować portal Sophisti.pl, tworząc własny, unikatowy styl.

Naszą misją jest promocja młodych, niezależnych twórców polskiej sztuki, mody, designu. Pragniemy dotrzeć do wszystkich tych, którzy kochają indywidualność, własny, nietuzinkowy styl bycia i mają niebanalne spojrzenie na otaczający świat. Niezwykła osobowość oraz niewątpliwy talent tych osób znajduje odbicie w pracy artystycznej.

Uważamy, że talentem należy się chwalić! Sophisti.pl daje te szansę! Na łamach naszego portalu organizujemy tematyczne konkursy artystyczne, dające możliwość do zaprezentowania swojej twórczości w specjalnie stworzonym „showroomie”.

Portal Sophisti, to nie tylko konkursy. Na łamach portalu opisujemy najciekawsze wydarzenia ze świata mody, sztuki i kultury. Zamieszczamy artykuły i reportaże na nietuzinkowe, niebanalne tematy. Prezentujemy najlepsze galerie wyjątkowych zdjęć. Ponadto na portalu Sophisti możesz obejrzeć najbardziej aktualne pokazy mody z Polski i całego świata oraz przeczytać najważniejsze informacje o pokazie i wybranym projektancie. Portal Sophisti to także filmiki, telewizja interaktywna i wiele innych.

Misją portalu Sophisti.pl jest odkrywanie przed szerokim odbiorcą tego, co do tej pory było niedostrzegane i unikatowe, promując niekomercyjną wartość kultury, sztuki i stylu życia. Sophisti pragnie pomóc tym talentom, które z przyczyn niezależnych od siebie, nie mają wystarczająco dużo siły przebicia, by móc trafić ze swoją twórczością do szerszego grona odbiorców.

Dyrektorem Artystystycznym projektu została Dorota Wróblewska, która od lat promuje polską kulturę, modę i sztukę.

Od momentu uruchomienia (styczeń 2009), portal Sophisti cieszy się coraz większą popularnością i zainteresowaniem wśród internautów. W paru miesięcy, miało miejsce kilka milionów odsłon strony portalu Sophisti. Główna grupa użytkowników portalu to osoby w wieku 18-40 lat, o szerokich zainteresowaniach, wyrobionych poglądach i gustach.