Powstaje jedna z największych grup w branży ochroniarskiej w Polsce

Fundusz inwestycyjny SGAM Eastern Europe zakupił większościowy pakiet akcji spółki Konsalnet. Fundusz tworzy w ten sposób jedną z największych grup ochrony w Polsce. To największa transakcja na rynku usług security w Europie Środkowej i jedna z najistotniejszych transakcji private equity w tym roku.

Transakcja jest kolejnym etapem realizacji strategii funduszu, który w 2008 roku stał się właścicielem Agencji Ochrony Skorpion Security. „Konsalnet, jeden z największych dostawców usług w branży security, lider cash handlingu, stał się naturalnym kandydatem do współtworzenia  z nami silnej grupy na polskim rynku ochrony” – mówi Jacek Pogonowski partner funduszu w Polsce oraz przewodniczący rady nadzorczej grupy.

Dzięki tej inwestycji powstała jedna z największych polskich grup świadczących usługi w zakresie ochrony osób i mienia, monitoringu i instalacji oraz tzw. cash handlingu, działająca na terenie Polski. „Zakup Konsalnetu oraz powstanie grupy Konsalnet-Skorpion tworzy nową jakość na rynku ochrony” – mówi Adam Pawłowicz prezes grupy Konsalnet-Skorpion. „Obie firmy mają mocną pozycję na rynku usług ochrony fizycznej i komplementarny portfel klientów. W pozostałych usługach znakomicie się uzupełniają. Dla dotychczasowych klientów to gwarancja jeszcze lepszej jakości usług” – dodaje Adam Pawłowicz.

Transakcja jest poważnym krokiem w kierunku konsolidacji sektora usług security, który jest obecnie w Polsce bardzo rozdrobniony. Według Tomasza Banaszkiewicza, wiceprezesa grupy, w krajach Europy Zachodniej, np. w Wielkiej Brytanii czy Niemczech dominują duże firmy ochroniarskie, które gwarantują wysoką i profesjonalną jakość usług i to one wyznaczają standardy na rynku. To było naszym priorytetem i dzięki temu staliśmy się jednym z liderów tego rynku. Świadczymy usługi dla ponad 900 klientów. W naszym portfelu klientów mamy 8 na 10 największych banków w Polsce – dodaje Tomasz Banaszkiewicz.

Zakup akcji Konsalnetu to początek budowania silnej grupy na rynku usług security, a jednocześnie konsolidacji branży. Zamierzamy rozwijać grupę przez najbliższe lata, ponieważ widzimy na tym rynku ogromny potencjał – podsumowuje Jacek Pogonowski.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu