Odkryj Poznań za pół ceny

Już w ten weekend 13 i 14 czerwca w Poznaniu akcja turystyczna bez precedensu. W wybranych hotelach, restauracjach, muzeach będzie o 50% taniej. W ten weekend taniej oznaczać będzie też lepiej. Dla turystów przygotowano szereg dodatkowych, niedostępnych zwykle atrakcji…

Gospodarni i oszczędni poznaniacy oszaleli i tną ceny! Takie wrażenie odniosą turyści, którzy w weekend 13-14 czerwca odwiedzą Poznań. Tanie będzie w 17 hotelach i 18 restauracjach. 13 muzeów otworzy swoje podwoje zupełnie za darmo, a w niedzielę w sprzedaży będą tylko bilety ulgowe. Tanie będzie w ZOO, w którym niedawno otwarto jedną z największych w Europie Słoniarni, taniej będzie w ogromnej poznańskiej palmiarni.

zamek-cesarskiTuryści, których skuszą niskie ceny będą mogli brać udział także w darmowych przechadzkach Traktem Królewsko-Cesarskim. Odkryte zostaną zamknięte zazwyczaj podziemia poznańskiej fary i komnaty Zamku Cesarskiego. Dla zwiedzających udostępniony zostanie zamknięty na co dzień XIX-wieczny pruski fort, którego zwiedzanie uwieńczy inscenizacja historyczna prezentującą potyczkę wojsk polskich i niemieckich w trakcie kampanii wrześniowej w 1939 roku. Oprowadzanie po forcie będzie odbywało się w historycznych mundurach, przewidziany jest też obóz wojskowy, zabytkowe pojazdy, stoisko księgarskie oraz wojskowa grochówka.

Dla tych, których nudzi zwiedzanie z przewodnikiem przygotowaliśmy specjalną edycję gry miejskiej, czyli nowego, ekscytującego sposobu na zwiedzanie miasta rodem z „Kodu Leonarda da Vinci”. Miasto zamieni się na cały dzień w planszę do gry, a wskazówkami w grze będą pozacierane inskrypcje, ukryte rzeźby i detale architektoniczne. Tym razem gracze ścigać się będą o klucze do wielkiej skrzyni, wystawionej na Starym Rynku.
Weekend 13-14 czerwca to także dwa ostatnie dni Jarmarku Świętojańskiego oraz szansa na udział w największym w tej części Europy festiwalu muzyki etno – Ethno Porcie. Dodatkowo w sobotę zaskoczy wszystkich “Urban Legend” – festiwal sztuki, które rozegra się w blisku trzydziestu miejscach miasta – na ulicach, placach, dziedzińca.. Tego dnia artystki i artyści zaproszą publiczność do odkrywania alternatywnych opowieści o Poznaniu. Na ulicach usłyszymy między innymi jęki torturowanych czarownic…
Takiej szansy na turystyczne odkrycie Poznania jeszcze nie było!

Więcej: www.poznan.pl/polceny

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu