Kupujemy.pl na Węgrzech

Operator najdłużej działającej na rynku polskiej porównywarki cen Kupujemy.pl (www.kupujemy.pl) rozpoczął działalność na Węgrzech, uruchamiając podobny serwis w domenie www.arjelzo.hu. Przedsięwzięcie realizowane jest wspólnie z Retail Info, spółką portfelową funduszu inwestycyjnego MCI Management SA.

Technologia, w oparciu o którą działa serwis Kupujemy.pl, jest całkowicie autorskim projektem operatora portalu – firmy Advanced Network Technologies Sp. z o.o. Nowatorska technologia wyszukiwania pozwala bardzo precyzyjnie przeszukiwać zawartość portalu: przeszukiwane są nie tylko nazwy produktów, ale także oferty wszystkich sklepów oraz dokonywana jest analiza znaczeniowa tekstu wpisanego przez użytkownika.

Polska technologia na międzynarodowe rynki

Kupujemy.pl jest konkurencyjną propozycją na rynku spod znaku czerwonej papryki.

Oczywiście istnieją tam już serwisy porównujące ceny w sklepach internetowych, ale z uwagi na duże podobieństwo do rynku czeskiego, na którym Retail Info ma duże doświadczenie, firmy zdecydowały się na to przedsięwzięcie.

„Rozpoczęcie działalności na Węgrzech jest wynikiem realizacji strategii ekspansji na europejskie rynki” – mówi Arkadiusz Dydo z Kupujemy.pl. „Nasza technologia od początku była tworzona z założeniem wykorzystania jej także na rynkach zagranicznych. Nie ograniczamy się do uruchomienia od podstaw podobnego serwisu na rynkach międzynarodowych, ale szukamy synergii poprzez np. wspólną bazę danych. Technologia jest nieustannie doskonalona, tworzymy nowe funkcjonalności, które automatycznie zostaną wykorzystane również w wersjach zagranicznych.”

Kupujemy.pl także w Czechach i na Słowacji

Kupujemy.pl jest najstarszym serwisem porównującym ceny w polskich sklepach internetowych. Aktualnie prezentuje oferty blisko 2000 sklepów, współpracując praktycznie ze wszystkimi liczącymi się sprzedawcami polskiego e-commerce. Retail Info to lider czeskiego rynku internetowego, który od ponad 8 lat prowadzi kilka dużych projektów związanych z e-handlem. Flagowe projekty Retail Info to portale prezentujące promocje sieci handlowych: czeski AkcniCeny.cz oraz słowacki Zlacnene.sk.

Stworzenie węgierskiego odpowiednika Kupujemy.pl nie jest pierwszym wspólnym przedsięwzięciem firm. Wcześniej Kupujemy.pl i Retail Info uruchomiły portale Monitor.cz oraz Monitor-cien.sk.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu