Kolejne spotkanie dla przedsiębiorców – tym razem w woj. świętokrzyskim

Już 17 czerwca w województwie świętokrzyskim eksperci PARP będą radzili przedsiębiorcom z całej Polski jak pozyskiwać dotacje z UE na e-biznes

Już 17 czerwca w Kielcach odbędzie się trzecie z serii czterech spotkań informacyjnych dla przedsiębiorców o możliwościach uzyskania dofinansowania z UE na projekty B2B w Internecie.

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zaprasza przedsiębiorców z całej Polski, a w szczególności z woj. świętokrzyskiego na spotkanie informacyjne „Unijne dotacje na rozwój relacji B2B”. Celem spotkania jest promocja Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka (PO IG) – Działanie 8.2 Wspieranie wdrażania elektronicznego biznesu typu B2B. W trakcie spotkania przedsiębiorcy dowiedzą się kto, na jakie projekty oraz w jakiej wysokości może uzyskać unijną dotację oraz jak unikać błędów przy wypełnianiu wniosków o dofinansowanie.

– 15 czerwca rusza drugi w tym roku nabór wniosków o dotacje na rozwój współpracy internetowej między przedsiębiorcami w ramach Działania 8.2. Jesienią planujemy jeszcze jedną rundę konkursu w ramach Działania 8.2. Organizacja regionalnych spotkań dla firm ma na celu wyjaśnienie wątpliwości przedsiębiorców związanych m.in. z procesem składania wniosków o dofinansowanie, wysokości dotacji i warunkach jej otrzymania – mówi Monika Karwat-Bury, rzecznik prasowy PARP.

Spotkanie informacyjne „Unijne dotacje na rozwój relacji B2B” odbędzie się w Hotelu La Mar, w Kielcach w dniu 17 czerwca 2009 r. (środa) – początek o godz. 10.00. Udział jest bezpłatny. Warunkiem uczestnictwa jest rejestracja na stronie www.web.gov.pl, gdzie znajduje się również program spotkania. Liczba miejsc jest ograniczona.

Ostatnie, z zaplanowanych czterech, spotkanie poświęcone pozyskiwaniu dotacji na e-biznes odbędzie się 5 sierpnia 2009 r. we Wrocławiu.

Działanie 8.2 skierowane jest do mikro-, małych i średnich przedsiębiorców, którzy planują współpracę w oparciu o nowoczesne rozwiązania elektroniczne. Istotą projektów realizowanych w ramach działania 8.2 jest stworzenie nowych lub integracja obecnych systemów informatycznych współpracujących ze sobą firm, które sprawią, że wymiana informacji między nimi będzie zautomatyzowana. Firmy mogą liczyć na wsparcie nie niższe niż 20 tys. zł i nieprzekraczające 2 mln zł. Przedsiębiorcy, których wnioski przyjęte zostaną do realizacji, objęte będą wsparciem przez 24 miesiące.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu