Euronet uruchomił sezonowe bankomaty

Bankomat 24/Euronet Sp. z o.o., największy w Polsce niezależny operator i właściciel sieci bankomatów, zainstalował sezonowe urządzenia w nadmorskich miejscowościach turystycznych. Bankomaty będą działały od połowy czerwca do połowy września, a wszystkie realizowane w nich transakcje odbywać się będą na takich samych zasadach jak w przypadku urządzeń zainstalowanych na stałe. Obecnie już w 15 miejscowościach turystycznych można skorzystać z całorocznych lub okresowo działających bankomatów Euronet. Ponadto firma zapowiada możliwość uruchomienia kolejnych urządzeń sezonowych po weryfikacji zgłoszeń napływających ze strony przedstawicieli miejscowości turystycznych.

Sezonowe bankomaty Euronetu zainstalowane zostały w 6 miejscowościach turystycznych takich jak Niechorze, Pobierowo, Dźwirzyno, Darłówko Zachodnie i Jastarnia (po jednym urządzeniu), a także w Jastrzębiej Górze (dwa urządzenia). Ponadto dostęp do gotówki w miejscowościach letniego wypoczynku zapewniają również bankomaty całoroczne należące do sieci Euronet. Można z nich skorzystać m.in. we Władysławowie, Koszalinie, Międzyzdrojach, Kołobrzegu, Sopocie, Szklarskiej Porębie, Świnoujściu, w Zakopanem, a także na Helu. Obecnie z bankomatów sieci Euronet mogą korzystać bez prowizji lub na preferencyjnych warunkach klienci 17 największych polskich banków, co stanowi już 65% użytkowników wszystkich kart płatniczych w naszym kraju.

„To już kolejny rok, kiedy bankomaty naszej firmy podążają w ślad za ich użytkownikami. W okresie wakacyjnym, kiedy zwiększa się mobilność mieszkańców, a zarazem zapotrzebowanie na dostęp do gotówki, szczególną rolę odgrywa możliwość szybkiej i bezpiecznej realizacji transakcji zarówno przez turystów, jak i przedstawicieli lokalnej społeczności. Warto pamiętać, że w mniejszych, ale atrakcyjnych miejscowościach letniego wypoczynku, nadal wiele sklepów, punktów usługowych czy punktów sprzedaży pamiątek umożliwia płatność jedynie gotówką. Z uwagi na duże zapotrzebowanie na dostęp do gotówki często decydujemy, by w miejscu urządzenia sezonowego zainstalować tam bankomat na stałe” – powiedział Marek Szafirski, Prezes firmy Euronet w Polsce.

Ponadto firma Euronet zakłada możliwość instalacji kolejnych bankomatów sezonowych. Przedstawiciele miejscowości turystycznych – którzy w okresie letnim spodziewają się zwiększonego zapotrzebowania na gotówkę wśród mieszkańców i turystów – mogą zgłaszać się do Działu Rozwoju Sieci firmy Euronet w sprawie weryfikacji możliwych lokalizacji bankomatów.

„Przy wyborze lokalizacji pod bankomat kierujemy się z jednej strony zapotrzebowaniem na instalację maszyny w danej miejscowości turystycznej, z drugiej zaś – wymogami technicznymi, jakie musi spełniać każda z lokalizacji. Są to m.in. wytrzymałość stropu, dostęp do instalacji elektrycznej czy też swobodny dostęp klientów do urządzenia. Warto podkreślić, że wszystkie sezonowe bankomaty Euronet spełniają te same standardy co urządzenia zainstalowane na stałe, dzięki czemu klienci realizują w nich transakcje w taki sam sposób. Jedyną różnicą w stosunku do urządzeń całorocznych jest tutaj fakt, że okresowo działające bankomaty to zwykle maszyny wolnostojące, co umożliwia ich montaż we wszystkich punktach o dużym dziennym przepływie osób” – powiedziała Zuzanna Smolarek-Wójcik, Marketing Manager w firmie Euronet.

Obecnie firma Euronet posiada sieć 2000 bankomatów własnych oraz zarządza ponad 400 bankomatami należącymi do różnych banków. Tym samym Euronet zarządza łącznie już co czwartym bankomatem w Polsce.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu