TESTA Commnunications wspiera teatr

Już po raz piąty Akademia Teatralna w Warszawie organizuje Międzynarodowy Festiwal Szkół Teatralnych. Impreza odbędzie się w dniach 15 – 22 czerwca 2009. Agencja TESTA Communications odpowiada za obsługę PR Festiwalu.

Festiwal odbywa się co dwa lata, począwszy od 2002. W tym roku do festiwalu zgłosiło się aż 25 spektakli teatralnych z całego świata. Po raz pierwszy zgłosiły się szkoły z Maroka, Kolumbii i Iranu. Tak jak w poprzednich edycjach tak i w tym roku honorowym patronem Festiwalu jest Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, współorganizatorami – Urząd Miasta Stołecznego Warszawy, Teatr Narodowy, Fundacja Akademii Teatralnej oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a partnerem Instytut Teatralny im . Z. Raszewskiego.

W ciągu czterech edycji Festiwalu zaprezentowało się w Warszawie ponad 40 szkół teatralnych z całego świata, z większości krajów Europy, USA, Chin, Izraela, Japonii, Australii oraz Meksyku.

W tym roku do konkursu festiwalowego jury wybrało 14 uczelni. Podczas festiwalu swoje przedstawienia zaprezentują szkoły z Austrii, Bułgarii, Węgier, Rumunii, Serbii, Włoch, Izraela, Francji, Hiszpanii, Łotwy, Rosji, Polski oraz po raz pierwszy z Iranu.

Oprócz przedstawień konkursowych, odbywać się będą warsztaty prowadzone przez światowych mistrzów sztuk teatralnych oraz spotkania, dyskusje, przedstawienia i koncerty.

W ramach festiwalu swoje repertuarowe spektakle z absolwentami warszawskiej Akademii Teatralnej grać będą teatry: Narodowy, Studio, Ateneum, Polonia, Współczesny, Powszechny i Kamienica Emiliana Kamińskiego.

Spektakle będzie oceniało jury w składzie: Joanna Szczepkowska, Ann Sheppard, Shaw Baar Yaacov, Antoni Libera oraz Maciej Nowak.

Polskę reprezentować będzie Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa i Telewizyjna im. Leona Schillera z Łodzi ze spektaklem „Cztery” wg Niepokojów wychowanka Törlessa Roberta Musila oraz Akademia Teatralna im. A. Zelwerowicza z Warszawy ze spektaklem „Moulin Noir” w reżyserii Marcina Przybylskiego.

Dokładny kalendarz wszystkich wydarzeń znajduje się na stronie www.festiwal.at.edu.pl

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu