Przejdź do treści

STRIX® krople dla suchych i zmęczonych oczu

Ludzkie oko odbiera około 1 344 000 bodźców wzrokowych każdego dnia. W naturalny sposób nasze oczy męczą się od takiego natłoku „wizualnych” informacji. Warto więc o nie zadbać aby nie stracić z oczu wszystkich otaczających nas kolorów i obrazów.

STRIX® krople do oczu zapewniają naturalną ochronę o potrójnym efekcie:

  1. Smarowanie i nawilżanie wysuszonych oczu
  2. Zapobieganie wyparowywaniu naturalnych łez 3. Długotrwałe działanie

strix_pudelko-i-butelkaPraca przy komputerze, intensywne czytanie, przebywanie w zadymionym otoczeniu, kurz – to główne przyczyny wysychania oczu. Sezonowe pylenie roślin oraz działanie klimatyzacji dodatkowo dokuczają alergikom. Dolegliwość z wysychania oczu odczuwają także osoby noszące soczewki kontaktowe zamiast okularów. Firma Ferrosan, wprowadzając do sprzedaży STRIX® krople do oczu, myślała o potrzebach tych wszystkich osób.

STRIX® krople do oczu to wynik wieloletnich badań niemieckich oftalmologów pod przewodnictwem Burkhardta Hoffmanna, naukowca z 30 letnim doświadczeniem badawczym w tej dziedzinie. Stworzyli oni produkt bezpieczny i naturalny, który skutecznie zwalcza zmęczenie oka. STRIX® krople do oczu zawiera wyciąg z czarnej jagody i Methocel®, które przywracają nawilżenie oczu i łagodzą uczucie dyskomfortu.

Czarna Jagoda

Dzika czarna jagoda (borówka czernica) rosnąca na leśnych polanach była od dawna lekarstwem na słabe widzenie i „kurzą ślepotę”. Jej działanie docenili nawet piloci brytyjskich Królewskich Sił Powietrznych, którzy w czasie II Wojny Światowej spożywali przetwory z jagód przed wyruszaniem na nocne loty. Miało to wspomagać u nich ostrość widzenia po zmroku. Czarna jagoda zawiera wiele zdrowych składników, które poprawiają mikrocyrkulację krwi i regenerują fotoreceptory siatkówki – niezbędnej dla dobrego wzroku. Dla zdrowia oczu szczególnie istotne są także zawarte w czarnych jagodach kwasy taninowe i antocyjany. Kwas taninowy ma działanie antybakteryjne i przeciwzapalne. Wpływ czarnej jagody na wzrok został również przebadany w testach klinicznych, które potwierdzają, że poprawia ona ostrość widzenia u zdrowych ludzi.

Methocel®

Stosowany w terapii wysuszonych oczu. Jest to preparat zastępujący łzy, składający się ze sztucznych łez oraz substancji nawilżających. Substancję zastępujące łzy stosuje się w celu podniesienia wilgotności na powierzchni oka oraz usprawnienie smarowania. Dodatkowo, sztuczne łzy wygładzają rogówkę wysuszonego oka, co przyczynia się do poprawy widzenia. Głównymi składnikami sztucznych łez są hydrożele. Uznany hydrożel Methocel® zawarty w preparacie STRIX® krople do oczu jest to substancja czynną o niezwykle wysokiej jakości, która gwarantuje długotrwały efekt.

Dlaczego warto stosować krople do oczu STRIX®?

STRIX® krople do oczu to naturalny preparat o szybkim i długotrwałym działaniu. Płyn nawilża i odświeża zmęczone i wysuszone oczy, minimalizując podrażnienia wywołane czynnikami środowiskowymi.

STRIX® jest uznaną marką w dziedzinie dbałości o wzrok. STRIX® krople do oczu oferuje odbiorcom wysokiej jakości sztuczne łzy i działa odświeżająco dzięki naturalnym właściwościom czarnej jagody. Jest to produkt botaniczny, nie zawierający sztucznych dodatków ani konserwantów. Polecany zarówno dzieciom, jak i dorosłym.

Informacje o STRIX® krople do oczu

Skład:

  • 1 ml izotonicznego roztworu buforowego zawiera:
  • 0,5 mg ekstraktu z czarnej jagody (HAB 2000)
  • 0,001 mg poliheksanidu (substancji antybakteryjnej)
  • 0,1 mg EDTA (środka konserwującego, przeciwdziałającego katalitycznemu utlenianiu)
  • 3 mg HPMC (Methocelu) (lubrykantu okulistycznego)

Sposób użycia

W miarę potrzeby, zakroplić 1-2 krople preparatu do każdego oka i rozprowadzić kilkoma mrugnięciami.

Przechowywanie

Przechowywać w temperaturze pokojowej, w miejscu niedostępnym dla dzieci. Chronić przed światłem słonecznym.

Trwałość:

  • Nie otwarte – 36 miesięcy
  • Po otwarciu – 2 miesiące

Cena:

22 zł za opakowanie jednostkowe (15ml)