Signal Iduna uruchamia interaktywną platformę edukacyjną

Towarzystwo ubezpieczeniowe Signal Iduna rozpoczyna kampanię edukacyjną, dedykowaną rodzinom w całej Polsce. Celem kampanii jest przekazanie Polakom praktycznej wiedzy, umożliwiającej swobodne poruszanie się w świecie ubezpieczeń, a także zaprezentowanie nowatorskich rozwiązań w zakresie ochrony zdrowia jakie Signal Iduna wprowadza na rynek w czerwcu, w ramach brandu „Pełnia Zdrowia”. Głównym elementem kampanii jest oryginalna, przyciągająca uwagę interaktywna platforma edukacyjna. Obiekt umożliwiający edukację poprzez zabawę odwiedzi największe imprezy plenerowe odbywające się podczas tegorocznego lata, w wybranych regionach kraju.

Kampania edukacyjna Signal Iduna to wyjście naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom klientów w Polsce.  W naszej codziennej pracy dostrzegamy, że stale powiększa się grono osób zainteresowanych produktami ubezpieczeniowymi, jednocześnie zauważmy, że nasi klienci nie zawsze potrafią dokonać wyboru polisy, odpowiednio dostosowanej do ich aktualnych potrzeb. Stąd zrodził się pomysł na szeroko zakrojoną kampanię, która wyposaży Polaków w praktyczną wiedzę. Wierzymy, że większa świadomość ubezpieczeniowa ułatwi naszym klientom dokonywanie indywidualnych wyborów, a także zachęci do zapoznania się z możliwościami jakie daje kompleksowa ochrona ubezpieczeniowa w najważniejszych sferach życia każdej rodziny
– powiedziała Sylwia Mikiel Kierownik Marketingu i PR, dwóch spółek Signal Iduna w Polsce.

Interaktywna platforma edukacyjna Signal Iduna została stworzona przede wszystkim z myślą o rodzinach. Dzięki swojej różnorodności, a także przyjaznemu – angażującemu wszystkie zmysły – charakterowi  jest atrakcyjna zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci. Informacje prezentowane w platformie zostały skupione w czterech liniach kolorystycznych, bezpośrednio odpowiadających kluczowym obszarom życia ludzi: czerwony oznacza majątek, żółty symbolizuje życie, zieleń to kolor turystyki, natomiast niebieski jest związany ze zdrowiem. Zdrowie jest linią wiodącą z uwagi na to, że kampania edukacyjna Signal Iduna zbiega się w czasie z wprowadzeniem nowoczesnego, gwarantującego zarówno leczenie ambulatoryjne jak i szpitalne, produktu zdrowotnego – „Pełnia Zdrowia”. Kolory to jedyny klucz, ułatwiający korzystanie z platformy edukacyjnej, dlatego też zwiedzający obiekt będą mogli odkrywać poszczególne informacje w dowolny, najwygodniejszy dla siebie sposób.

Kampania będzie realizowana od czerwca do listopada br. Platforma Edukacyjna Signal Iduna odwiedzi w tym czasie największe wydarzenia plenerowe, organizowane w wybranych regionach kraju. Najbliższe imprezy, którym będzie towarzyszyła platforma Signal Iduna odbędą się w Krakowie, Warszawie oraz Gdańsku. Biorąc pod uwagę tradycję oraz popularność tych wydarzeń – rokrocznie gromadzących wiele tysięcy uczestników, można spodziewać się, że kampania edukacyjna Signal Iduna obejmie swoim zasięgiem szerokie grono odbiorców.

Interaktywna Platforma edukacyjna ma za zadanie informować oraz w przyjazny sposób edukować aktualnych oraz potencjalnych klientów Signal Iduna, w całej Polsce. Chcemy, aby nasza kampania dotarła nie tylko do mieszkańców dużych miast gdzie dostęp do informacji jak i szerokiej oferty produktowej jest łatwiejszy. Wierzymy, że bardzo potrzebne jest wyjście naprzeciw oczekiwaniom ludzi w mniejszych ośrodkach, którzy poszukują produktów dla siebie, jak również tych, którzy o nich nie wiedzą, a powinni mieć prawo wyboru niezbędnej ochrony dla swojej rodziny. Dlatego też nasza platforma będzie eksponowana podczas różnorodnych wydarzeń kulturalnych organizowanych w wybranych regionach Polski – dodaje Sylwia Mikiel Kierownik Marketingu i PR Signal Iduna Polska.

Więcej o SIGNAL IDUNA: www.signal-iduna.pl, www.zdrowotne.pl

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu