Rosyjska spółka zależna Nordea zmienia nazwę

1 września br. rosyjska spółka zależna Nordei, JSB Orgresbank, zmieni nazwę na Nordea. Pod koniec 2006 roku Nordea AB wykupiła 75% rosyjskiego banku, a od 6 maja br. jest jego jedynym właścicielem. Wdrożenie marki Nordea przez JSB Orgresbank obejmie zarówno identyfikacje zewnętrzną, jak i wewnętrzne standardy funkcjonowania banku. Do końca roku w Rosji na powstać 50 nowoczesnych placówek Nordea.

– Orgresbank, który jest częścią Grupy Nordea od dwóch lat, przyjął już wszsytkie wartości i standardy Nordei. Od tego czasu byliśmy świadkami znacznego wzrostu skali działalności oraz poważnego wzmocnienia pozycji banku w Rosji – powiedział Thomas Neckmar, Dyrektor Nowych Rynków Europejskich.

Nordea AB jest największą grupa finansową działająca w regionie Morza Bałtyckiego. Pomimo trudnej sytuacji gospodarczej grupa zanotowała dobry pierwszy kwartał 2009 roku. Wyniki były lepsze nie tylko w porównaniu do analogicznego kwartału ubiegłego roku, ale także do IV kwartału 2008 r. Przychody ogółem (z wyłączeniem zysków nadzwyczajnych) wzrosły odpowiednio o 16% (do 2,27 mld EUR) i 5%. Zysk skorygowany o ryzyko zwiększył się o 38% w stosunku do I kwartału 2008 r., a o 21% do IV kwartału i wyniósł 747 mln EUR. Zysk operacyjny natomiast wzrósł o 20% (w porównaniu z IV kw. 2008 r.) do 833 mln EUR. Wskaźnik kosztów do dochodów (C/I) osiągnął poziom 48%.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu