Atos Origin partnerem MKOl do roku 2016

Międzynarodowy Komitet Olimpijski przedłużył umowę z firmą Atos Origin, integratorem systemów informatycznych. Kontrakt obejmuje całościowe wsparcie informatyczne rozgrywek olimpijskich, a dzięki jego przedłużeniu Atos Origin wdroży systemy informatyczne podczas czterech kolejnych igrzysk olimpijskich, aż do 2016 roku.

Umowa z Międzynarodowym Komitetem Olimpijskim (MKOl) to największy na świecie kontrakt IT na obsługę wydarzenia sportowego, obejmujący Igrzyska Salt Lake City 2002, Ateny 2004, Turyn 2006, zeszłoroczne igrzyska w Pekinie oraz przyszłe: Vancouver 2010 i Londyn 2012. Przedłużenie dziesięcioletniej współpracy oznacza powierzenie Atos Origin obsługi informatycznej również kolejnych igrzysk – zimowych w Soczi, w 2014 roku i letnich w 2016, w nieznanym jeszcze mieście.

– Atos Origin, nasz wieloletni partner, to firma, którą można określić mózgiem wszelkich operacji technologicznych podczas igrzysk olimpijskich. Firma konsekwentnie zapewnia wysoką jakość usług, a systemy wdrażane podczas kolejnych olimpiad funkcjonowały doskonale. Jesteśmy pewni, że Atos Origin sprawdzi się również podczas przyszłych igrzysk – mówi Jacques Rogge, przewodniczący Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego.

Zgodnie z umową, Atos Origin jest odpowiedzialny za wszystkie aspekty sprawnego i bezpiecznego funkcjonowania systemów operacyjnych, począwszy od projektowania i budowania systemów, zarządzania wszystkimi partnerami IT, aż do wprowadzenia krytycznej infrastruktury IT i sieci, włączając w to natychmiastową dystrybucję wyników rozgrywek. Dostarczone przez firmę systemy informatyczne umożliwią akredytację identyfikatorów dla wszystkich członków wioski olimpijskiej; pozwalają zarządzać zarówno grafikiem rotacji personelu, jak i dostarczać całemu światu wyniki rozgrywek w czasie krótszym niż 0.3 sekundy.

– Cieszymy się z partnerstwa z MKOl. Traktujemy je jako misję, w której jesteśmy zobowiązani do zapewnienia bezbłędności oraz doskonalenia wdrażanych przez nas technologii. Zarządzanie tak złożonym projektem wymaga zarówno od naszego zespołu, jak i od naszych partnerów, łączenia umiejętności, doświadczenia i wyjątkowej wiedzy – mówi Thierry Breton, Prezes i CEO Atos Origin.

Sukces olimpijskiej technologii Atos Origin zawdzięczany jest wieloletniemu doświadczeniu obsłudze olimpiad i ponad 200 tys. godzin testowania przed wdrożeniem. Zeszłoroczne igrzyska olimpijskie były najintensywniejszymi w historii pod względem informacyjnym. Udało się dostarczyć mediom o 80% więcej informacji niż kiedykolwiek dotąd. System objął ponad 3 tys. komputerów, 600 serwerów i 700 urządzeń sieciowych.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu