Akredytacja ICANN dla NetArt

Firma NetArt, jako pierwszy polski rejestrator domen, uzyskała akredytację ICANN – międzynarodowej organizacji odpowiedzialnej za nadzór nad rejestracją domen na świecie.

W pierwszych dniach czerwca miało miejsce oficjalne przyznanie akredytacji dla firmy NetArt Registrar Sp. z o.o. przez ICANN. Spółka NetArt Registrar, będąca częścią Grupy Kapitałowej NetArt, jako jedyny polski rejestrator będzie mogła rejestrować domeny globalne (.com, .net, .org, .info, .biz) bezpośrednio u operatorów poszczególnych rozszerzeń.

Na polskim rynku działają jedynie rejestratorzy, którzy korzystają z pośrednictwa zagranicznych firm posiadających akredytację (np. Home.pl z kanadyjskiej firmy Tucows Inc., Active24.pl z norweskiej Active 24 AS, a AZ.pl z amerykańskiej Az.pl Inc.).

„Przyznanie akredytacji dla NetArt to kolejne ważne wydarzenie na polskim rynku rejestracji domen. Jest to naturalna konsekwencja dynamicznego rozwoju tego sektora branży IT w Polsce.” – podsumowuje Daniel Kotyras, Dyrektor ds. Marketingu i PR w NetArt. I dodaje: „Akredytacja jest potwierdzeniem wysokiej jakości usług świadczonych przez NetArt. Jest ona uwieńczeniem 12-letniej pracy ponad 200 osobowego zespołu,  nad tym, by usługi przez nas świadczone były na światowym poziomie”.

Akredytacja ICANN przyznana NetArt niewątpliwie wpłynie na bezpieczeństwo prawne i pewność zawieranych transakcji związanych z domenami globalnymi.

ICANN to organizacja non-profit, która jest odpowiedzialna za zarządzanie domenami i serwerami DNS najwyższego poziomu, a także administrację adresami IP. Organizacja odpowiedzialna jest za tworzenie nowych domen najwyższego poziomu oraz decyzje związane z administracją istniejących już adresów internetowych. Firmy starające się o akredytację w ICANN muszą przejść długi i żmudny proces, w którym organizacja sprawdza zarówno wiarygodność jak i stabilność finansową potencjalnych partnerów. Tylko firmy gwarantujące wysoką jakość oraz bezpieczeństwo usług, a także posiadające odpowiednie zaplecze techniczne, mogą dołączyć do grona akredytowanych przez ICANN rejestratorów domen.

Fakt, iż to właśnie firma NetArt jako jedyny polski rejestrator domen otrzymała akredytację ICANN, nie dziwi. Firma jest liderem polskiego rynku rejestracji domen i hostingu, obsługuje około pół miliona domen i w swoich rękach trzyma ponad 30% rynku.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu