Orco ma zaszczyt poinformować o pomyślnym zrealizowaniu Pałacu Archa

Orco Property Group, wiodący inwestor, deweloper i zarządca aktywów na rynku nieruchomości i hoteli w Europie Środkowej ma zaszczyt poinformować, iż  w terminie zrealizował drugą fazę projektu w centrum Pragi – Pałac Archa.

Spółka jest jedynym właścicielem nieruchomości, która składa się z pięciu budynków,  z dziedzińcem, w tym dwóch historycznych zaprojektowanych przez znanych architektów Josefa Gočára  i Františka Marka w latach 30-tych XX wieku. Projekt obejmuje około 22 500 mkw powierzchni biurowych  na wynajem i 1 300 mkw lokali usługowych w pasażu łączącym ulice Na Poříčí i Na Florenci. W projekcie znajduje się również 120 podziemnych miejsc parkingowych. Wartość całości inwestycji wyniosła w przybliżeniu 57 mln EUR.

Orco przekształciło budynek w nowoczesny wielofunkcyjny projekt. Odbudowa została przeprowadzona w dwóch fazach. I nie wpłyneły na  świadczenie usług przez bank CSOB, który pozostał w swoim poprzednim lokum. Pierwszy etap 9 300 mkw został oficjalnie zakończony 20 marca zaś pozwolenie na użytkowanie dla drugiego etapu, 14 830 mkw.,  zostało uzyskane w maju 2009 r. Wśród najemców są Robert Half International, Roland Berger, Dunovska i wspólnicy, oraz Starbucks Coffee. Reprezentacyjny pasaż jest integralną częścią projektu i zachęca gości do korzystania z czasu wolnego, również w teatrze Archa.

„Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że mimo trudnej sytuacji na rynku możemy dotrzymać naszych zobowiązań i postępujących potrzeb naszych klientów” dodał Stepan Jirout, Senior Development Manager of Orco Property Group

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu