F5 Networks rozbudowuje zespół w Polsce – na potrzeby regionu

Dwie nowe osoby w polskim zespole F5 Networks obsługującym także region Europy Wschodniej to odpowiedź na większe zainteresowanie firm rozwiązaniami F5 gwarantującymi podniesienie wydajności i bezpieczeństwa firmowych rozwiązań sieciowych bez inwestycji w nowe serwery i szybsze łącza internetowe. Z rozwiązań F5 Networks, optymalizujących ruch w sieci i wspomagających wirtualizację zasobów informatycznych korzystają już w Polsce największe portale (m.in. Allegro), firmy telekomunikacyjne i banki (m.in. PKO BP).

„Kryzys potęguje w firmach racjonalizację kosztów, czego skutkiem jest m.in. poszukiwanie rozwiązań zwiększających efektywność działania infrastruktury informatycznej – postrzeganej jako podstawy przewagi biznesowej firm” – mówi Zbigniew Skurczyński, Regionalny Dyrektor F5 Networks na Wschodnią Europę. „W Polsce i w naszym regionie zainteresowanie rośnie tak szybko, że konieczne stało się stworzenie tu zespołu bezpośrednio wspierającego użytkowników i partnerów. Nowe osoby to pierwszy krok w lepszej obsłudze naszych klientów, których lista w Polsce i w regionie jest już naprawdę duża. Niestety, wielu naszych klientów traktuje rozwiązania F5 jako źródła istotnej przewagi w walce z konkurencją – i nie chce by o nich mówiono.”

Polski zespół F5 Networks działa w ramach F5 Networks GmbH z siedzibą w Monachium i podlega bezpośrednio Regionalnemu Dyrektorowi obszaru Europy Wschodniej – Zbigniewowi Skurczyńskiemu.

Za kontakty handlowe odpowiada Marek Szczepański, pełniący funkcję Sales Manager Polska. Zakresem jego obowiązków jest ścisła współpraca z partnerami handlowymi operującymi na terenie kraju, uczestniczących w progranie partnerskim F5 Advantage Partner Program, jak również opieka nad kluczowymi klientami oraz rozwój biznesu na terenie kraju.

Instalacjami rozwiązań F5 Networks oraz wsparciem technicznym użytkowników i partnerów F5 Networks kieruje Łukasz Formas, pełniący funkcję Field Systems Engineer. Szkolenia użytkowników i partnerów oraz techniczne wsparcie sprzedaży to także domena Łukasza.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu