AutoMapa i PKP chronią kierowców na wszystkich przejazdach kolejowych

Producenci AutoMapy i PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wspólnie ostrzegają kierowców o wszystkich przejazdach kolejowo-drogowych w ramach akcji “Bezpieczny Przejazd – Zatrzymaj się i żyj!”.

Co roku w Polsce dochodzi średnio do 250 wypadków na przejazdach. Ich sprawcami są najczęściej kierowcy, którzy nie zachowując należytej ostrożności wjeżdżają na przejazd kolejowy wprost pod rozpędzony pociąg. Skutki takich zdarzeń najczęściej niestety są tragiczne. Kierowcy podróżujący z AutoMapą ostrzegani będą o wszystkich przejazdach kolejowo-drogowych zlokalizowanych na terenie Polski. Co szczególnie ważne – uwzględnione są również przejazdy kategorii C i D, a więc te, na których dochodzi do największej liczby wypadków. Dojeżdżając do przejazdu kolejowego kierowca otrzyma zarówno komunikat dźwiękowy (Uwaga, przejazd kolejowy) jak i wizualny (Przejazd kolejowo-drogowy. Zatrzymaj się i żyj!).

„Wypadki na przejazdach kolejowych są wyjątkowo tragiczne w skutkach. Kierowcy w zderzeniu z pędzącym pociągiem nie mają praktycznie żadnych szans na przeżycie. Wierzę, że dzięki inicjatywie AutoMapy i PKP kierowcy będą bezpieczniej podróżować po Polsce. ” – powiedział znany kierowca rajdowy, Krzysztof Hołowczyc.

Dzięki współpracy AutoMapy z Polskimi Liniami Kolejowymi polscy kierowcy otrzymają niezwykle dokładną i aktualną bazę przejazdów kolejowych w Polsce. Dane o przejazdach udostępnione zostaną za darmo wszystkim legalnym użytkownikom AutoMapy już w najbliższej, przedwakacyjnej aktualizacji programu.

„ Inicjatywa umieszczenia w AutoMapie przejazdów kolejowo-drogowych, których w Polsce – na liniach zarządzanych przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. – mamy ponad 13 tysięcy, jest jednym z działań podjętych w ramach kampanii „Bezpieczny przejazd…” poprawiających bezpieczeństwo kierowców.” – powiedział Krzysztof Łańcucki – rzecznik prasowy PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Kampania Bezpieczny przejazd – „Zatrzymaj się i żyj!” jest nieprzerwanie prowadzona od 2005 roku. Jej celem jest podnoszenie świadomości zagrożeń wynikających z niezachowania szczególnej ostrożności przez użytkowników dróg na przejazdach kolejowo-drogowych.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu