Zabierz jakość Blu-ray ze sobą. Wszędzie

przez | 04/06/2009

Pierwszy na świecie przenośny odtwarzacz Blu-ray Panasonic DMP-B15 pozwala cieszyć się obrazem Full HD zawsze i wszędzie

Panasonic, twórca pierwszego na świecie odtwarzacza DVD, wprowadza na polski rynek pierwszy przenośny odtwarzacz Blu-ray. DMP-B15 pozwala użytkownikom na oglądanie filmów Full HD, na ekranie LCD o przekątnej 8,9-cala w standardzie WSVGA. Kompaktowa obudowa, eleganckie wzornictwo i płaski, panoramiczny monitor pozwalają cieszyć się w pełni technologią Blu-ray w każdym miejscu i o każdym czasie.

e_b15_h081212Mobilny DMP-BD15 to odtwarzacz, który pozwala cieszyć się niesamowitymi wrażeniami wizualnymi i dźwiękowymi, nie tylko w drodze, ale i w domowym zaciszu. Podłączając go łączem HDMI do telewizora HDTV, można używać go jako stacjonarny odtwarzacz Blu-ray. DMP-B15 można również zintegrować z systemem kina domowego kompatybilnym z formatami typu HD Audio, dzięki czemu użytkownicy uzyskają możliwość odtwarzania dźwięku surround.

Odtwarzacz Panasonic DMP-B15 został wyposażony w slot kart pamięci SD i port LAN, które ułatwiają współpracę z innymi urządzeniami. Wystarczy włożyć kartę SD/SDHC do gniazda, aby przeglądać zdjęcia wykonane aparatem cyfrowym lub filmy nakręcone kamerą w formacie AVCHD lub MPEG-2.

Model DMP-B15 umożliwia również interaktywną rozrywkę. Dzięki funkcji VIERA CAST użytkownicy otrzymują dostęp do plików zgromadzonych w serwisach YouTube i Google Picasa. Ponadto, odtwarzacz DMP-B15 oferuje funkcje BD-Live oraz BonusView, które umożliwiają oglądanie ulubionych filmów z komentarzami reżyserów lub uczestnictwo w quizach i wieloosobowych grach interaktywnych, które są powiązane z bonusowymi materiałami dostępnymi na wydawnictwach Blu-ray z opcją BD Live.

Wraz z wprowadzeniem modelu DMP-B15, Panasonic sprawił, że filmy nagrane na płytach Blu-ray można już oglądać niezależnie od miejsca, w którym przebywamy.

Odtwarzacz Blu-ray DMP-B15 został wyposażony w supernowoczesny procesor PHL Plus (PHL Reference Chroma Procesor), będący autorską technologią przetwarzania obrazu opracowaną przez Panasonic Hollywood Laboratory. Procesor odpowiedzialny jest za precyzyjne przetwarzanie każdego piksela w strumieniu video. Dzięki dwukrotnie większej dokładności danych dotyczących kolorów w porównaniu z tradycyjnymi rozwiązaniami uzyskane barwy są wyraźne i dokładnie odwzorowują rzeczywiste barwy. W efekcie uzyskiwana jest nadzwyczajna jakość obrazu w rozdzielczości Full HD.

Cechy

Wysokiej jakości obraz. Wysokiej jakości wyświetlacz obrazu

8,9-calowy panoramiczny ekran WSVGA pozwala użytkownikom oglądać filmy w dużo wyższej jakości, niż standardowe przenośne odtwarzacze DVD. Dzięki DMP-B15, przyjemność z oglądania filmów zarejestrowanych na płytach Blu-ray i innych nośnikach, takich jak np. karta pamięci SD wykracza poza domowy salon.

Sygnał HD wideo

Dzięki prostemu podłączeniu urządzenia kablem HDMI do telewizora HDTV, można oglądać filmy z płyt Blu-ray  zarówno w domu jak i poza nim.

Referencyjny procesor chrominancji PHL Plus (PHL Reference Chroma Procesor)

Referencyjny procesor chrominancji PHL Plus jest wysokiej jakości technologią przetwarzania obrazu opracowaną przez Panasonic, która precyzyjnie przetwarza każdy piksel sygnału wideo z płyt Blu-ray w kierunku pionowym, co dwukrotnie zwiększa dokładności danych o kolorze w porównaniu do tradycyjnych rozwiązań. Barwy są wyraźne i dokładnie oddają rzeczywistość.

Wysokiej jakości dźwięk . HD Audio Sygnał

Poprzez podłączenie odtwarzacza do kompatybilnego z HD Audio 7.1-kanałowego systemu kina domowego za pomocą kablą HDMI, można uzyskać wysokiej jakości dźwięk surround.

Prosty w użyciu. Jednolity GUI

Kontrola przenośnego odtwarzacza Blu-ray za pomocą pilota od telewizora Panasonic – Viera Link

Kiedy telewizor jest włączony, funkcja VIERA LINK umożliwia użytkownikom włączenie trybu odtwarzacza Blu-ray za pomocą pilota od telewizora Panasonic. Wystarczy włączyć przycisk na telewizyjnym pilocie i wybrać „odtwarzacz” na ekranie menu Viera Link. Menu wyświetli się na ekranie telewizora i można rozpocząć odtwarzanie płyty lub wybrać menu Blu-ray.

Sieciowe połączenie. VIERA CAST

Model DMP-B15 jest kompatybilny z funkcją VIERA CAST. Użytkownicy otrzymują dostęp do YouTube, Google Picasa i innych serwisów internetowych na specjalnym ekranie VIERA CAST. YouTube umożliwia oglądanie najnowszych klipów wideo, a Picasa pozwala na oglądanie umieszczonych w Internecie galerii fotograficznych. Dzięki tej funkcji można także sprawdzić prognozę pogody i wiadomości giełdowe.

BD-Live

Funkcja BD-Live daje użytkownikom dostęp do zasobów Internetu i bezpośrednie pobieranie zdjęć, napisów,
a także uczestnictwo w quizach i wieloosobowych grach interaktywnych, które są powiązane z bonusowymi materiałami dostępnymi na płytach Blu-ray z dodatkami BD Live.

BD-Live wspiera także BONUSVIEW.

Pokaz slajdów z podkładem muzycznym

Model DMP-B15 umożliwia oglądanie zdjęć nagranych na karcie pamięci SD w formie pokazu slajdów z podkładem muzycznym z ulubioną muzyką z płyt CD i z trzema efektami przejścia.

Odtwarzanie filmów

DMP-B15 odtwarza filmy zapisane w formacie AVCHD i MPEG-2 nagrane kamerą cyfrową lub plików DivX ściągniętych z Internetu, zapisanych na kartach SD, płytach DVD lub CD.

DMP-B15 będzie dostępny na polskim rynku w sugerowanej cenie: 3550 PLN