Xaos Gamma zapowiada się bardzo obiecująco

przez | 04/06/2009

TechLab 2000, polska firma R&D, lider rynku kryptograficznych rozwiązań do bezpiecznej komunikacji informuje, że Wydział Teleinformatyki Centrum Obsługi Kancelarii Prezesa Rady Ministrów na podstawie przeprowadzonych testów telefonu GSM Xaos Gamma wyraził się bardzo pozytywnie o telefonie GSM Xaos Gamma.

Opinia wydana 20 maja 2009 roku stwierdza: „Jakość szyfrowanych rozmów w testowanym systemie łączności opartym na aparatach Xaos Gamma nie odbiega znacząco od jakości rozmów w sieci GSM.  Aparaty są bardzo proste pod względem funkcjonalności, a zarazem łatwe w obsłudze. Nawiązanie połączenia szyfrowanego następuje dość szybko – już po kilku sekundach. Na uwagę zasługuje fakt, iż zastosowane mechanizmy szyfrujące i odporna na ingerencję osób niepowołanych konstrukcja telefonu stoją na wysokim poziomie.” „(…) Nie wykluczamy w przyszłości zastosowania aparatów Xaos Gamma do przetwarzania informacji na poziomie zastrzeżone.” – napisał Roman Dmowski Dyrektor ds. Informatyki i Telekomunikacji Centrum Obsługi KPRM.

„To jest dla nas bardzo dobra wiadomość. Oczywiście, zdajemy sobie sprawę, że aparat Xaos Gamma skorzysta na poprawie funkcjonalności oraz wzonictwa, i w takim kierunku zamierzamy iść. Niemniej, mocno podbudowały nas słowa ważnej instytucji w państwie, że nasz produkt stanie (albo może stać się) się idealnym narzędziem dla podmiotów potrzebujących w łatwy i wygodny sposób utrzymać niejawną łączność mobilną” – powiedział Tomasz Borkowski, Członek Zarządu TechLab 2000.

Niedawno globalna, internetowa społeczność zaliczyła komórkę Xaos Gamma do 13 najbezpieczniejszych gadżetów IT  na świecie.  Ogromnie cieszy nas fakt, że nasze innowacyjne rozwiązanie zyskuje uznanie zarówno wśród instytucji, dla których poufność informacji stanowi sprawę wagi państwowej jak i użytkowników  telefonów zdających sobie sprawę, że rozmowy w sieci GSM można niestety łatwo podsłuchać. – dodaje Jacek Błędowski, Dyrektor Handlowy TechLab 2000.

Xaos Gamma firmy TechLab 2000 to unikatowe rozwiązanie w skali światowej pod względem technologicznym, jak i funkcjonalnym. Zaawansowane algorytmy kryptograficzne zapewniają całkowite bezpieczeństwo przesyłanej informacji w połączeniu z doskonałą jakością głosu, rekordową szybkością kryptografii oraz wygodą i łatwością posługiwania się telefonem.  Aparat zabezpiecza wszelkie powierzone przez użytkownika dane. Pomimo złożoności technologicznej, czas czuwania aparatu wynosi 300 godzin, zaś czas rozmów: 6 godzin, zarówno dla połączeń jawnych,  jak i szyfrowanych.