Przejdź do treści

Wycieczka.pl poleca: Troki na długi weekend czerwcowy

Zbliża się długi weekend czerwcowy. Czy jeszcze zastanawiasz się gdzie jechać? Zdaniem redakcji serwisu wycieczka.pl Troki na Litwie to doskonały pomysł.

Jeżeli chcemy zobaczyć jedyny w Europie Wschodniej zamek na wodzie powinniśmy pojechać na wycieczkę do miasta Troki na Litwie. Litwa to popularna oferta wycieczki na długi weekend – Wilno, Kowno, Kłajpeda, czy Troki przyciągają co roku coraz większą liczbę turystów z Polski chociażby ze względu na niską cenę wyjazdu. Biura podróży często proponują krótki urlop u naszego sąsiada ze względu na jego bliskość i dostępność, wspaniałe atrakcje i ceny zbliżone do tych nad Wisłą.

Troki warto odwiedzić i pojechać na wycieczkę np. na długi weekend bez względu na porę roku. Latem czyli na przykład na zbliżający się długi weekend czerwcowy na takiej wycieczce możemy z wypożyczonej łodzi podziwiać majestatyczny zamek (doskonałe miejsce na romantyczny wieczór), a zimą z kolei obejdziemy twierdzę po zamarzniętej tafli jeziora. Nieopodal znajdują się pozostałości zamku, które tworzą malowniczą i urokliwą ruinę. Na wyspie działa Muzeum Historyczne, które przybliży Troki sprzed wieków. Wielką atrakcją miasta jest obcowanie z Karaimami – ta wymierająca grupa etniczna zaskoczy nas swą religią, kulturą i kuchnią – podczas pobytu weekendowego czy choćby dłuższej wycieczki warto skosztować ich specjałów. Mimo niewielkich rozmiarów miasteczko oferuje hotele, domy gościnne, schronisko i kemping. Można więc spędzić weekend czerwcowy tanio. Troki mogą nam posłużyć za bazę wypadową do dalszych wycieczek jeżeli mamy dłuższy urlop.

Jeżeli ten pomysł na wycieczkę nie jest dla Ciebie poszukaj innych na stronie wycieczka.pl

Krakowska firma NETSTEL Software, twórca takich portali jak eszkola.pl, streszczenia.pl czy pobierz.pl kończy realizację swojego najnowszego projektu i wielkimi krokami zbliża się do uruchomienia nowej odsłony portalu wycieczka.pl.