TechLab 2000 rozszerza swoją ofertę dla firm

TechLab 2000, polska firma R&D, lider rynku kryptograficznych rozwiązań do bezpiecznej komunikacji informuje, że rozszerza swoją ofertę szyfrujących urządzeń telekomunikacyjnych i wprowadzi na rynek szyfrującą bramkę GSM opracowaną według własnego projektu.

Szyfrująca bramka GSM pozwala na poufną łączność pomiędzy mobilnymi telefonami Xaos Gamma lub Krypton a wewnątrzfirmową siecią telefoniczną, dzięki czemu zwiększa bezpieczeństwo przekazywanych informacji. Urządzenie posiada jeden port analogowy (FXS) i jest podłączane do centralki (PABX) dysponującej wyjściem analogowym (FXO) do sieci PSTN. Bramka zapewnia szyfrowane połączenia GSM. Ma zastosowanie wszędzie tam gdzie pracownicy mobilni powinni poufnie komunikować się ze współpracownikami biurowymi. Zastosowanie szyfrującej bramki GSM pozwala na oszczędności oraz większy komfort użytkowania w porównaniu z wyposażeniem wszystkich pracowników stacjonarnych w telefony szyfrujące. Swój nowy produkt TechLab 2000 kieruje w szczególności do firm prowadzących biura telefonicznej obsługi klientów, gdzie składane są wartościowe dyspozycje np. bankowość indywidualna, biura maklerskie oraz do centrów dyspozytorskich np. w służbach reagowania kryzysowego.

„Szyfrującą bramka GSM stanowi bardzo praktyczne uzupełnienie naszej oferty szyfrujących urządzeń telekomunikacyjnych skierowanych do klienta biznesowego i instytucjonalnego. Dzięki tej autorskiej innowacji, firmy i instytucje, użytkownicy telefonów mobilnych Xaos Gamma lub Krypton, uzyskają lepsze zabezpieczenie przekazu danych między centralą w biurze a pracownikami w terenie i na odwrót” – powiedział Tomasz Borkowski Członek Zarządu TechLab 2000.

Na życzenie klientów, TechLab 2000 może wykonać urządzenie pozwalające na łączność pomiędzy centralką (PABX) dysponującą wyjściem BRI-TE do sieci ISDN a telefonem komórkowym szyfrującym Xaos Gamma. W tej konfiguracji urządzenie posiada jeden port BRI-LT.

TechLab 2000 pracuje obecnie nad szyfrującą bramą VoIP (SIP). Urządzenie pozwoli na zorganizowanie interoperacyjnej łączności pomiędzy lokalną siecią VoIP opartą o zestaw protokołów SIP, a aparatami szyfrującymi Xaos Gamma. Takie rozwiązanie będzie wyposażone w port ethernet. Drugim portem będzie część radiowa GSM, na której sygnał jest szyfrowany.

Xaos Gamma, szyfrujący aparat komórkowy wprowadzony został na rynek w marcu bieżącego roku. Jest to unikatowe, autorskie rozwiązanie w skali światowej pod względem technologicznym, jak i funkcjonalnym. Zaawansowane algorytmy kryptograficzne opracowane przez TechLab 2000 zapewniają całkowite bezpieczeństwo przesyłanej informacji w połączeniu z doskonałą jakością głosu, rekordową szybkością kryptografii oraz wygodą i łatwością posługiwania się telefonem. Aparat zabezpiecza wszelkie powierzone przez użytkownika dane. Pomimo złożoności technologicznej, czas czuwania aparatu wynosi 300 godzin, zaś czas rozmów: 6 godzin, zarówno dla połączeń jawnych, jak i szyfrowanych.

Krypton jest szyfrującym telefonem komórkowym przeznaczonym dla instytucji rządowych przetwarzających informacje chronione w świetle ustawy o informacji niejawnej. Parametry użytkowe aparatu Krypton są analogiczne jak Xaos Gamma z tym, że Krypton spełnia szereg wyrafinowanych wymagań stawianych urządzeniom w zastosowaniach specjalnych. Obecnie Krypton znajduje się w certyfikacji do poziomu „Poufne” w Departamencie Bezpieczeństwa Teleinformatycznego Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu