Sony Ericsson wprowadza na rynek nowe produkty GreenHeart™ przyjazne dla środowiska

przez | 04/06/2009

Sony Ericsson przedstawił dziś swoje dwa nowe, pionierskie produkty z linii GreenHeart™. Tym samym udowodnił zaangażowanie w sprawy ochrony środowiska naturalnego. Warte podkreślenia jest, że wprowadzenie „zielonych” innowacji nie odbyło się kosztem wzornictwa produktu i jego funkcjonalności. Program GreenHeart™ wprowadza dwa sztandarowe produkty – telefon C901 GreenHeart™ oraz Naite – a także zestaw słuchawkowy MH300 będący jednym z najbardziej „zielonych” na rynku. Koncepcja GreenHeart™ to najważniejszy filar odnowionej strategii portfela produktowego Sony Ericsson, a innowacje wprowadzane z myślą o ochronie środowiska w pionierskich produktach GreenHeart™, z czasem staną się standardem dla całego portfolio.

Obydwa telefony GreenHeart™ zaprojektowane zostały w oparciu o technologię „zielonego środka”, opracowaną przez Sony Ericsson. Technologia ta jest owocem wieloletniego zaangażowania firmy w eliminowanie niebezpiecznych substancji chemicznych z projektów produktu, a także z samego procesu produkcyjnego.

Pierwszy z wprowadzanych produktów, telefon C901 GreenHeart™, będzie zawierał elektroniczny, zainstalowany w telefonie, podręcznik użytkownika. Zastąpi on tradycyjną wersję papierową, generując oszczędność ponad 90% papieru. Ponadto dzięki zastosowaniu mniejszych opakowań, zredukowany zostanie negatywny wpływ na środowisko naturalne jaki ma transport gotowego produktu. Telefon C901 GreenHeart™ zbudowany jest z plastiku pochodzącego min. w 50% z recyklingu i posiada zoptymalizowany czujnik światła w wyświetlaczu, który zużywa mniej energii. Telefon pomalowany jest farbą wodna, która ogranicza ekspozycję ludzi na lotne związki organiczne (LZO) i może być przewożona jako surowiec, a następnie mieszana z lokalną wodą w zakładzie produkcyjnym, co znacząco redukuje emisję CO2 związane z transportem.

Z kolei telefon Naite, oprócz wielu innowacji zaprezentowanych w telefonie C901 GreenHeart™, wyposażony jest dodatkowo w towarzyszącą mu energooszczędną ładowarkę – pierwszy tego typu produkt wprowadzany na rynek. Do obydwu telefonów dołączony będzie dodatkowo zestaw słuchawkowy MH300, jeden z najbardziej „zielonych” zestawów dostępnych na rynku, wyprodukowany w 100% z plastiku pochodzącego z recyklingu w 4 z 5 swoich twardych części plastikowych, co znacząco przekracza wymogi prawne dotyczące ochrony środowiska naturalnego. Dzięki tym innowacjom, całkowity ślad CO2 pozostawiany przez telefony C901 GreenHeart™ oraz Naite w ich „życiowym cyklu” zostanie zredukowany o 15%.

„Bazując na uznanym dorobku naszych firm macierzystych, firma Sony Ericsson aspiruje by być liderem w branży jeśli idzie o ochronę środowiska. Dotyczy to eliminowania szkodliwych substancji chemicznych z „serca” swoich telefonów oraz produkowania energooszczędnych ładowarek, wyznaczających standardy dla branży”, powiedział Dick Komiyama, Prezes Sony Ericsson.  „Dziś ogłaszamy kolejny krok w naszej strategii ochrony środowiska naturalnego – w postaci linii GreenHeart™. Wprowadza ona na rynek dwa innowacyjne produkty, a jednocześnie my jako firma zobowiązujemy się do stosowania ‚zielonych’ innowacji w szerszym portfelu produktowym w roku 2010 i 2011, co pozwoli nam rozwinąć działalność bardziej przyjazną środowisku naturalnemu”.

Sony Ericsson wprowadzając linię GreenHeart™, produktów przyjaznych dla środowiska, ma na celu wyznaczenie nowego standardu w dziedzinie ochrony środowiska dla całej branży telefonii komórkowej. Pionierskie produkty GreenHeart™ będą odgrywały kluczową rolę w nowej strategii dla portfela produktów Sony Ericsson.

W celu uzyskania dodatkowych informacji na temat programu GreenHeart™ oraz na temat ogólnego zaangażowania firmy Sony Ericsson w ochronę środowiska naturalnego, prosimy o dołączenie do nas podczas światowej prezentacji w Internecie, o godzinie 14.00, w czwartek, 4 czerwca 2009. www.insertgreenheartmicrositeurlinhere.com

„Wraz z rosnącym zaniepokojeniem światowej opinii publicznej zmianami klimatycznymi oraz wobec zwiększonej konkurencji, jeśli chodzi o surowce naturalne, TeliaSonera z radością przyjmuje bardziej „zielone” i chroniące środowisko wybory naszych klientów, co ilustruje nowa linia telefonów GreenHeart™ Sony Ericsson”, mówi Indra Åsander, Senior Vice President i Head of Product Management in Mobility Services w TeliaSonera.  „W ostatnich dwóch latach mogliśmy obserwować rosnące zmiany zachowań naszych klientów na „bardziej zielone”, takich jak zastępowanie podróży służbowych korzystaniem z usług telekomunikacyjnych, aby zmniejszyć emisję dwutlenku węgla. Wierzymy, że ta nowa inicjatywa przeniesienia „zielonych zachowań” do procesu produkcji telefonów komórkowych będzie jeszcze jednym ważnym krokiem ze strony branży na drodze odpowiadania na potrzeby odbiorców.”

Nardono Nimpuno, Senior Policy Advisor, International Chemical Secretariat (ChemSec) dodał: „Projekt GreenHeart™ jest potwierdzeniem aktywnego zaangażowania firmy Sony Ericsson w działalność Chemsec Business Group oraz dowodem na jej dużą wewnętrzną pracę nad zarządzaniem substancjami chemicznymi. Poprzez projekt GreenHeart™ i jego duże ambicje w kwestii ochrony środowiska, a także poprzez inicjatywy redukowania użycia toksycznych substancji, Sony Ericsson dąży do tego, by pełnić rolę lidera w dziedzinie zarządzania substancjami chemicznymi w przedsiębiorstwach.”

Ponadto w trzecim kwartale 2009 firma Sony Ericsson będzie kontynuowała światowy program odbierania zużytych telefonów. Program ten funkcjonuje od roku 2007. Pozwalając odbiorcom na odsyłanie zużytych telefonów komórkowych program ten zapewnia, że telefony te nie skończą na wysypiskach śmieci, ale zostaną wysłane do specjalistycznych centrów recyklingu telefonów komórkowych. Oznacza to, że zarówno części, jak i materiały zostaną ponownie wykorzystane, redukując potrzebę ekstrahowania i oczyszczania surowców dla nowych produktów.

Ponadto, sztandarowe produkty GreenHeart™ posiadają też aplikację WalkMate™, która pomoże wdrożyć filozofię bycia przyjaznym dla środowiska naturalnego w codzienne życie. Porównując kroki, które zrobisz pokonując dystans, do podróży samochodem funkcja WalkMate™ pokaże ile oszczędzisz dwutlenku węgla i pomoże Ci dokonać bardziej „zielonego” wyboru.

C901 GreenHeart™

Uśmiechnij się – jesteś w obiektywie

 • Rób doskonałe zdjęcia aparatem fotograficznym o rozdzielczości 5 megapikseli,
 • Rzuć trochę światła na sytuację za pomocą ksenonowej lampy błyskowej,
 • Uchwyć doskonały uśmiech dzięki funkcji Smile Shutter™,
 • Publikuj od razu swoje zdjęcia w sieci i przesyłaj za jednym kliknięciem,
 • Funkcja Face Detection pozwoli Ci robić fantastyczne zdjęcia grupowe,
 • Plastik z recyklingu, opakowanie przyjazne dla środowiska i energooszczędny wyświetlacz.

Telefon C901 GreenHeart™ posiada następującą charakterystykę: GSM/GPRS/EDGE 850/900/1800/1900 UMTS/HSPA 900/2100. Telefon C901 GreenHeart™ będzie dostępny na wybranych rynkach od drugiego kwartału.

Naite

Organizuj swoje życie w sposób przyjazny dla środowiska naturalnego

 • Jedno kliknięcie zapewnia dostęp do Twoich ulubionych funkcji,
 • Pozostawaj w kontakcie ze światem za pomocą mejli i esemesów,
 • Aktywny pulpit, aby wszystkie informacje dostępne na zawołanie,
 • Rozmawiaj ‚twarzą w twarz’ z rozmówcą, dzięki technologii rozmów w trybie wideo,
 • Plastik z recyklingu, opakowanie przyjazne dla środowiska energooszczędna ładowarka.

Naite posiada następującą charakterystykę: GSM/GPRS/EDGE 850/900/1800/1900. Naite będzie dostępny na wybranych rynkach od drugiego kwartału.