Polska premiera programu Canon Essential Business Builder

W trakcie specjalnej konferencji zorganizowanej w Warszawie, Canon zaprezentował swój program biznesowy Essential Business Builder (EBBP). Rozwiązanie, będące kompleksowym zestawem narzędzi i szkoleń, skierowane jest dla drukarni offsetowych i cyfrowych. Jego zaadaptowanie pozwala na zoptymalizowanie procesów biznesowych w ramach drukarni, skuteczne pozyskiwanie nowych klientów i usprawnienie procesów obsługi obecnych, a także ograniczenie kosztów prowadzenia działalności.

Program Essential Business Builder obejmuje szkolenia oraz doradztwo z zakresu doskonalenia technik sprzedaży i marketingu, najlepszych technik zarządzania, wsparcia technicznego oraz doskonalenia umiejętności z zakresu IT przy udziale doświadczonych specjalistów z branży poligraficznej. Cześć warsztatowa pierwszego etapu EBBP obejmuje trzy moduły: pierwszy z zakresu druku cyfrowego i umiejętności IT, drugi – z zakresu zdobywania i utrzymania klienta oraz trzeci z zakresu zarządzania CRD lub drukarnią cyfrową.

„Wprowadzamy program EBBP, bo jesteśmy zdania, że sprzedawanie samych cyfrowych maszyn drukarskich w obecnych czasach to za mało. Naszym celem jest pełnienie roli konsultantów, którzy pomagają drukarniom ulepszyć biznes i dostosować go do wymagań rynkowych. Uważamy, że polska branża drukarska jest gotowa na tego typu rozwiązanie” – powiedział Paweł Rząca, Direct Sales Manager w firmie Canon Polska.

Pierwszy etap warsztatów programu EBBP rusza w Polsce już we wrześniu tego roku.

W ramach warszawskiej imprezy prelekcję wygłosił Gary Nelson, właściciel angielskiej drukarni Kall Kwik. Zaprezentował zabranym gościom korzyści z wdrożenia rozwiązania programu EBBP w swojej własnej firmie, posługując się przykładami konkretnych prac. Prezentacje przeprowadzili także przedstawiciele firm AGFA („Jak skutecznie wprowadzić druk cyfrowy w środowisko offsetowe – AGFA Apogee v6”) oraz EFICOM („Szansa na rozwój druku cyfrowego w Twojej firmie – dotacje UE”).

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu