Mazury Residence współorganizatorem rajdu lotniczego

W dniach 11-14 czerwca 2009 roku po raz pierwszy w historii odbędzie się Międzynarodowy Rajd Lotniczy po Lotniskach Warmii i Mazur. Lotnisko Mazury Residence jest współorganizatorem imprezy.

Organizowany po raz pierwszy rajd ma pokazać możliwości jakie daje lotnikom region Warmii i Mazur. Na terenie tej niezwykle malowniczej krainy znajduje się kilkanaście miejsc przystosowanych do lądowania samolotów General Aviation.

Lotnisko Mazury Residence działa od 2007 roku. Trawiasty pas z kierunkami 110/290 stopni ma 800 m długości. Jest doskonale oznakowany i utrzymany. Charakterystyczny rękaw wskazuje kierunek wiatru. Obok pasa znajduje się miejsce do parkowania samolotów, a od kilku miesięcy hangar. Lotnisko położone w bezpośrednim sąsiedztwie Giżycka jest nie tylko udogodnieniem dla mieszkańców osiedla, ale atrakcyjnym celem turystycznym dla pilotów.

Lotnicy będą gościć na terenie osiedla Mazury Residence w weekend 13 i 14 czerwca. Spotkanie  ma być okazją na spędzenie w atrakcyjny sposób długiego weekendu czerwcowego oraz zawiązanie nowych znajomości wśród ludzi podzielających te same pasje. Spotkanie lotnicze w Mazury Residence jest częścią rajdu zorganizowanego przez doświadczoną ekipę lotniska Kętrzyn-Wilamowo.

Warszawska spółka ARNA, we współpracy z władzami lokalnymi, zaplanowała wiele atrakcji dla gości rajdu. Będą to m. in. regaty dla pilotów, rejs statkiem i impreza wieczorna z szantami w Giżycku.

Leżący na brzegu jeziora Niegocin, 6 km od Giżycka, kompleks rezydencji jest pierwszym w Polsce osiedlem typu Airpark&Marina. Własne lotnisko i dwie przystanie jachtowe to jego charakterystyczne elementy. – Zainteresowanie tego typu usługami ciągle wzrasta, tak jak liczba posiadaczy własnych awionetek i jachtów. Lot z Warszawy trwa niecałą godzinę, to idealne rozwiązanie dla spragnionych odpoczynku poza miastem. – przekonuje Janusz Zieniewicz, prezes spółki ARNA.

Latanie i luksusowe domy to jednak nie wszystko, co może zadowolić potencjalnych klientów. Kluczowe dla inwestycji jest jej położenie oraz spójność z otaczającymi ją parkami przyrody. Umiejętne wkomponowanie osiedla w obszary chronionego krajobrazu było delikatnym i precyzyjnym zadaniem.

Zapraszamy do korzystania z możliwości lądowania na terenie Mazury Residence.

Współrzędne punktu odniesienia (środka pasa startowego) to: N 54º 00’ 20,49”;  E 021º 49’ 13,89”; kierunek pasa 110º / 290º (GEO); krąg południowy 300 m AGL; wysokość pola wzlotów 124 m n.p.m.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu