Marszałek czytał dzieciom

W Filharmonii Łódzkiej setki przedszkolaków i uczniów szkól podstawowych przysłuchiwało się wierszom, które z pasją i tremą recytowali dorośli. I wcale nie byli to ani aktorzy, ani nauczyciele.

Wyjątkowa uroczystość odbyła się w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”, która potrwa do 7 czerwca. W spotkaniu z młodzieżą wziął udział Włodzimierz Fisiak, Marszałek Województwa Łódzkiego, który przedstawił wiersz Edwarda Szymańskiego „Ksiązka”. Marszałek zachęcał także dzieci, aby same czytały jak najwięcej. – Książki powinny towarzyszyć każdemu z nas od najmłodszych lat. To z nich czerpiemy wiedzę i dzięki nim kształtujemy swoją świadomość – mówił.

Podczas uroczystości swoje wiersze deklamowali także Lech Dzierżanowski, zastępca dyrektora Filharmonii Łódzkiej, Tomasz Bęben, dyrektor festiwalu „Kolory Polski” oraz Krzysztof Jóźwik, prorektor Politechniki Łódzkiej ds. kształcenia. Recytacjom towarzyszyły utwory muzyczne, które wykonała Oliwia Różańska, absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi.

.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu