Internet w Polsce i Europie

W zbliżających się wyborach do Parlamentu Europejskiego bardzo liczę na Wasze głosy. Pierwszym zadaniem, którym chcę się zająć w Parlamencie Europejskim będzie obniżenie do zera stawki VAT na Internet. Pozwoli to na zmniejszenie kosztów ponoszonych przez klientów i upowszechnienie dostępu do tego medium.

Będziemy inicjować bardzo ważną i potrzebną w Europie dyskusję o tym, aby Komisja Europejska, budżet europejski i budżety narodowe nie zarabiały na Internecie. Chcę, by jednolita stawka na Internet w Unii została wprowadzona jeszcze przed Polską Prezydencją w UE w 2011 roku. Nasza młodzieżówka – Forum Młodych Ludowców, jak tylko wejdzie w życie Traktat Lizboński, zacznie zbierać podpisy pod inicjatywą referendalną w tej sprawie. Chcę również, by najpóźniej w roku 2025, a najlepiej do 2020, zapewnić mieszkańcom Unii szerokopasmowy darmowy dostęp do Internetu.

Pamiętajcie, że w perspektywie budżetowej 2007 – 2013 na Mazowszu będziecie mieli do dyspozycji 500 milionów złotych w ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego.

Nasi Eurodeputowani z PSL-u wystąpią z inicjatywą, by otworzyć zasoby wiedzy, poprzez obowiązek publikacji w wersji elektronicznej we wszystkich językach Unii dorobku naukowego Wspólnoty (od pracy magisterskiej wzwyż). Chcemy by Internet był otwartą przestrzenią dla wszystkich Polaków, bez względu na wiek, czy miejsce zamieszkania. Jeszcze raz proszę Was o poparcie w zbliżających się wyborach. Ważne jest, aby sprawy cyfryzacji i telekomunikacji miały swojego reprezentanta w Parlamencie Europejskim. Razem będziemy reformować polski rynek telekomunikacyjny.

Janusz Piechociński

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu