BLStream wybiera nowego dyrektora generalnego i ogłasza plany otwarcia biura w USA

Grupa BLStream, wiodąca firma w segmencie oprogramowania dla urządzeń mobilnych, aplikacji biznesowych oraz rozrywki elektronicznej, poinformowała o objęciu przez Toma Jacobssona funkcji dyrektora generalnego firmy. Będzie on zarządzał firmą w skali międzynarodowej z biur w Szczecinie oraz Warszawie. Jednocześnie spółka ujawniła plany otwarcia filii w Dolinie Krzemowej w Stanach Zjednoczonych. Rozpoczęcie działalności nowego biura zaplanowano na trzeci kwartał 2009.

„W związku z dużym tempem rozwoju BLStream potrzebujemy kierownictwa, które zapewni sprawny wzrost firmy w skali międzynarodowej. Z satysfakcją przyjęliśmy decyzję Toma Jacobssona o objęciu stanowiska dyrektora generalnego. Jego sprawdzone umiejętności menedżerskie oraz dogłębna znajomość branży pozwolą poprowadzić firmę do osiągnięcia czołowej pozycji na rynku” – mówi Hannu Turunen, przewodniczący rady nadzorczej BLStream.

Tom Jacobsson zdobywał swoje doświadczenie zawodowe w Nokia, a wcześniej w Accenture. W czasie swojej 10-letniej kariery w Nokia Jacobsson piastował kilka stanowisk kierowniczych związanych z rozwojem technologii dla urządzeń przenośnych, produktów dostępnych w sieci radiowej oraz technologii komunikacji globalnej. W ostatnim okresie uczestniczył w budowaniu i wprowadzaniu nowej strategii chipsetów firmy. Jacobsson ukończył Wydział Ekonomii i Politologii Uniwersytetu Helsińskiego.

„Moim celem jest przyspieszyć wzrost BLStream w obszarach, gdzie firma posiada przewagę wynikającą z wyjątkowych na rynku IT kompetencji i kreatywności. Połączona wiedza zespołu w zakresie technologii dla urządzeń mobilnych, rozrywki elektronicznej oraz rozwiązań sieciowych pozwoli nam dostarczyć klientom kompleksowe rozwiązania software’owe o unikalnym profilu” – mówi Tom Jacobsson.

Tom Jacobsson na stanowisku dyrektora generalnego zastępuje współzałożyciela firmy, Samulego Koski-Lammi. Koski-Lammi będzie nadal pracował w BLStream. Jako wiceprezes ds. rozwiązań mobilnych będzie się zajmował rozwojem działalności w nowym biurze w USA. W skład kierownictwa amerykańskiego oddziału wejdzie również Anton Gauffin, wiceprezes BLStream ds. rozrywki, który skoncentruje się na szybko rosnącym segmencie grafiki i gier.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu