Allen & Overy doradza Millenium BCP oraz EBOR w związku z finansowaniem farmy wiatrowej w Tychowie

Kancelaria Allen & Overy LLP poinformowała, że poprzez jej biura w Warszawie i Paryżu doradzała Millenium BCP oraz Europejskiemu Bankowi Odbudowy i Rozwoju (EBOR) w związku z finansowaniem projektu farmy wiatrowej o mocy 50MW w Tychowie, sponsorowanego przez RP Global Holding S.L., w wysokości 289.800.000 PLN i 50.166.400 EUR. Jest to jedna z pierwszych w Polsce transakcji finansowania projektu farmy wiatrowej z ograniczonym prawem regresu.

Transakcja ta podkreśla nieprzerwanie silną pozycję kancelarii Allen & Overy jako preferowanego doradcy prawnego w sektorze energetycznym, w tym w sektorze energetyki odnawialnej.

Poproszony o komentarz, Tomasz Kawczyński stwierdził: – Jesteśmy szczęśliwi, że mogliśmy doradzać bankom Millenium BCP oraz EBOR przy pierwszym takim projekcie realizowanym na rynku polskim i wierzymy, że ta transakcja będzie służyła jako wzorzec dla innych przedsięwzięć. Transakcja ta jest też dowodem na to, że nawet w trudnych warunkach, jakie panują obecnie na rynku, dobrze opracowane transakcje mają szansę powodzenia.

Zespół doradców Allen & Overy kierowany był przez Tomasza Kawczyńskiego, partnera w dziale bankowym biura w Warszawie oraz Christine Poyer, partnera ze strony biura w Paryżu, którym towarzyszyli starsi prawnicy Lachlan Poustie, Kamil Jankielewicz oraz Anna Mądra.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu